Zmago je Chelseaju, ki je od začetka pritisnil na vrata Brentforda, zagotovil Ben Chilwell, ki je odbito žogo z močnim volejem z roba kazenskega prostora poslal pod prečko.

Predstava za sladokusce

Nogometaši Manchester Uniteda so po 29 tekmah brez poraza vendarle klonili tudi na tekmi v gosteh. Na derbiju 8. kroga so bili neuspešni na gostovanju v Leicestru, domači so zmagali s 4:2 (1:1). Tekma v Leicestru je postregla s predstavo za sladokusce. Gledalci so lahko uživali, ekipi sta si ustvarjali priložnosti, padlo je šest golov, večina izmed njih je bilo tudi zelo lepih.

Posebno lepa sta bila gola iz prvega polčasa. Goste je v 19. minuti v vodstvo popeljal Mason Greenwood, ki se je odločil za strel od daleč, s pravim projektilom z levo nogo je zadel vratnico, od katere se je žoga odbila v mrežo. Tudi domači so 12 minut pozneje izenačili s pravim evrogolom, dosegel ga je Youri Tielemans, pred tem je veliko napako storil gostujoči branilec Harry Maguire.

Kljub priložnostim na obeh straneh je bilo do naslednjega gola treba počakati do 78. minute. Takrat pa je po kotu in »fliperju« v kazenskem prostoru žogo v gol potisnil Turek v vrstah Leicestra Caglar Söyüncü. Gosti so hitro odgovorili, ko je v 82. minuti globinsko podajo Victorja Nilssona Lindelöfa izkoristil Marcus Rashford.

Toda še hitrejši kot odgovor gostov po prejetem drugem golu je bil po izenačenju odgovor domačih. Zanj sta zaslužna Ayoze Perez in Jamie Vardy, prvi je lepo prodrl po levi strani in podal žogo do Vardyja, ta pa je dosegel še en lep zadetek. Končni izid je iz neposredne bližine v sodniškem dodatku postavil Patson Daka. Leicester je tako prekinil niz štirih tekem brez zmage.

Liverpool s 5:0

Unitedu sta na lestvici z zmagama ušla Liverpool in mestni tekmec City. Liverpool je kar s 5:0 ugnal Watford, ki mu očitno ni pomagala zamenjava trenerja. Junak tekme je bil Roberto Firmino, dosegel je tri gole, po enega sta dodala Sadio Mane in Mohamed Salah.

City je doma z 2:0 premagal Burnley, v prvem polčasu je domače v vodstvo popeljal Bernardo Silva, v drugem je bil uspešen še Kevin De Bruyne.

V dvoboju med Aston Villo in Wolverhamptonom so domači v 80. minuti povedli z 2:1, a na koncu ostali praznih rok. V 85. minuti so gosti izenačili, zmago pa jim je v peti minuti sodnikovega dodatka zagotovil gol Rubena Nevesa.

Prvo zmago v sezoni je zabeležil Southampton, z 1:0 je premagal Leeds, edini gol je dosegel Armando Broja. Brez zmage pa je še naprej Norwich, tokrat se je brez golov razšel z Brightonom.