Ministrica našla način, kako z davki Slovencem pobrati 800 milijard evrov

Datum:

Slovenija je vstopila v novo leto, napovedi s prav vseh področij pa niso prav nič obetavni. Da je situacija še hujša, imamo pravosodno ministrico, ki ne ve, kaj podpisuje, predsednico DZ, ki ob resnih zadevah kaže zaskrbljujoče grimase, in ministrico, ki je očitno našla način, da iz žepov davkoplačevalcev pobere dodatnih 800 milijard evrov.

Četrtkova Tarča na RTV je namesto pojasnil zbudila nova vprašanja. Ne le o domnevno spornih poslih premierja in vprašanje, zakaj bi na mesto ministrice postavili neizkušeno nekdanjo vodjo lokala. Vedno bolj jasno namreč postaja, da Slovenija postaja Venezuela. Vsekakor pa so za tragikomičnost naše oblasti v Tarči poskrbele pravosodna ministrica Dominika Švarc Pipan, kulturna ministrica Asta Vrečko in predsednica DZ Urška Klakočar Zupančič.

Obljube o “srečnem koncu” so se po skoraj natanko letu dni premierju in vladi vrnile kot bumerang. Zaradi neuresničevanja ustavne odločbe o uskladitvi sodniških plač v Slovenskem sodniškem društvu premierja in pravosodno ministrico Dominiko Švarc Pipan pozivajo k odstopu. A ne le da ima ministrica, ki je tudi članica SD, težave zunaj stranke. Voditeljica Erika Žnidaršič jo je včeraj soočila še z afero zaradi nakupa nepremičnine, za kaj pa Pipanova trdi, da “o tem prvič sliši”. Za nakup stavbe sta bili opravljeni dve cenitvi, ki glede na cene zbujata veliko vprašanj. A ministrica o tem “nič ne ve” in prvič sliši, čeprav je bila ona podpisnik pogodbe in je do podatkov Tarča prišla kar v pičlem dnevu. “Mogoče se jim pa prav zato reče “strokovnjaki”? Ker razumejo, da se tako ne dela?” je komentiral Edvard Kadič na X.

Če bi živeli v neki pravni in demokratični državi, potem ministrica tega tukaj ne bi razlagala, ampak bi že pred nekaj dnevi na vrata ministrstva pa še nekatera druga potrkali ustrezni organi, je dejal Černač in dodal, da bi se po ugotovitvah in pregledu dokaznega gradiva informacije posredovale javnosti.

Med Černačevo trditvijo je kamera kazala predsednico DZ, ki je ob tem delala nerazumljive grimase, ob katerih bi se vsak vprašal po njenem mentalnem zdravju. Ali jo je šokirala Černačeva trditev, da se v pravni državi take zadeve dejansko preiskujejo in kaznujejo, ni znano, vsekakor pa ji te grimase niso laskale.

V nadaljevanju je glede izbire Mateje Čalušič za kandidatko ministrice za kmetijstvo, ki je popolnoma neizkušena v primerjavi s prejšnjimi ministri, dejala, naj se “pustimo presenetiti“. A jasno je, da Slovenija več presenečenj, kot jih je bila deležna od nastopa aktualne vlade na oblast (negativnih), ne potrebuje.

“Ena izmed prvih rošad, ki se je zgodila 4. junija 202, je bila zamenjava nadzornega sveta tega podjetja in postavitev direktorice iz podjetja, ki ga je gospod Golob, preden je postal premier, vodil iz Gen-I. Tako kot še številne druge kadre na področju energetike, kar govori o tem, da gre za neko uzurpacijo ne samo tega podjetja, ampak celotne državne energetike”, je dejal Černač o temi podjetja za proizvodnjo električne energije Star Solar, ki je pristal v rokah KPK.

Za vrhunec večera pa je poskrbela Vrečkova s svojim znanjem iz ekonomije, ko je pojasnila, od kod bo država dobila dodaten denar. Ob tem je Andrej Poglajen zapisal: “Spoštovani državljani primite se za denarnice, @AstaVrecko in @strankalevica prihaja po dodatnih 800 miljard EUR. Od kje? Iz vašega premoženja in kapitala. Za koga? Za njihove NVO paramilice. Postali smo Venezuela pod Alpami…

Njena razlaga zbuja marsikatero vprašanje o njenem ekonomskem znanju, Libertarec oziroma Tomaž Štih je na X ob tem zapisal: “Ali bo Levica z davki pobrala desetkrat več, kot znaša letni vojaški proračun Rusije, ali pa gospodična ni za številke.” 

Nihče ni lahko bolj zadovoljen kot največja parlamentarna stranka, ki je ob vseh varčevalnih ukrepih in dodatnih dajatvah naredila največ prav zase. Gibanje Svoboda je lani prejelo 940 tisoč evrov, letos se bo ta znesek več kot podvojil, na dobra dva milijona evrov. Ob vsem tem pa bi Golobova vlada vedno več vzela od državljanov, kar je s svojim “ekonomsko podkovanim znanjem” argumentirala Vrečkova.

A.H.

Sorodno

Zadnji prispevki

Strah levice pred evropskimi volitvami je velik; njihove ključne teme propadle

Za aktivizmom Nike Kovač o "dostopnosti splava" pred evropskimi...

Še ena levičarska norost: 30-urni delavnik je v številnih podjetjih povsem neizvedljiv

"30-urni delavnik za vse!" je mogoče prebrati na enem...

To je cesarica, ki so jo želeli zaradi njene razuzdanosti izbrisati iz zgodovine

Pogosto slišimo zgodbe o ženskah iz davnih časov s...

Grožnje Evropi – vzeti bi jih morali resneje

Prehod iz osemdesetih v devetdeseta leta prejšnjega stoletja je...