Ante Šimundža je bil navdušen nad predstavo svojih izbrancev v prvem polčasu, v drugem delu pa je Roma močno pritisnila. Foto: AP

Bolgarskim prvakom je zadostovala točka za drugo mesto v skupini C. V drugem polčasu so imeli veliko smole. Lorenzo Pellegrini je dvakrat zadel z bele točke. V 78. minuti je Brazilec Gustavo Nonato Santana izenačil na 2:2, a je bil gol po dolgem pregledu videosdonika in nato še glavnega sodnika Nikole Dabanovića razveljavljen.

Lorenzo Pellegrini je zanesljivo izkoristil obe najstrožji kazni. Foto: AP

Rick Jhonatan s sijajnim prodorom šokiral gostitelje
Tri minute pred odmorom je Rick Jhonatan krenil v prodor s sredine igrišča. V polnem sprintu se je prebil do kazenskega prostora in z izjemnim strelom z desno nogo zatresel mrežo. To je bil šok za gostitelje in tudi za številne navijače na Olimpicu.

Zaniolo priigral dve enajstmetrovki, obakrat pa zadel Pellegrini
Jose Mourinho je takoj na začetku drugega polčasa opravil trojno menjavo. Vstopili so Bryan Cristante, Cristian Volpato in ljubljenec občinstva Nicolo Zaniolo. Roma je močno pritisnila in hitro izenačila. V 56. minuti je Cicinho v kazenskem prostoru podrl Zaniola. Lorenzo Pellegrini je z enajstih metrov poslal vratarja Sergia Padta v napačno smer. Le sedem minut zatem je hitri Zaniolo z leve strani prodrl v kazenski prostor, branilec Olivier Verdon pa ga je potisnil na tla. Sodnik Dabanović je znova pokazal na belo točko. Zanesljiv izvajalec je bil znova Pellegrini.

Jose Mourinho se je v prvem polčasu nekajkrat pritoževal pri sodniku Nikoli Dabanoviću. Črnogorski delivec pravice je v drugem delu zapiskal dve enajstmetrovki za Romo. Foto: EPA

Videosodnik razveljavil zadetek Nonata
V 76. minuti je Rick Jhonathan na sredini igrišča v obraz zadel Rogerja Ibaneza. V nadaljevanju akcije Nonato poslal žogo pod prečko za 2:2. Veselje je bilo kratko, saj se je oglasil videosodnik. Dabanović si je odšel ogledat posnetek ob stransko črto in hitro je opazil udarec v obraz. Ostalo je pri vodstvu Rome z 2:1.

Zmago je potrdil odlični Zaniolo po samostojnem prodoru pet minut pred koncem. Bolgari so končali le z deseterico, saj je bil zaradi grobega prekrška v zadnji minuti izključen Verdon.

Žugelj zatresel mrežo PSV-ja
V skupini A sta si že pred tem napredovanje zagotovila Arsenal in PSV Eindhoven. Londončani so premagali Zürich z 1:0 in osvojili prvo mesto, Nizozemci pa so v bili z 2:1 boljši od Bodö/Glimta, pri katerem je Nino Žugelj odigral zadnjih 15 minut in v 93. minuti dosegel častni zadetek. Norveška zasedba bo evropsko sezono nadaljevala v Konferenčni ligi.

V skupini B si je prvo mesto zagotovil Fenerbahče Mihe Zajca, ki je ugnal kijevski Dinamo v Krakovu (0.2). Slovenski reprezentant je igral od 74. minute. Drugo mesto je pripadlo Rennesu, ki je remiziral z Larnako (1:1).

Michel poskrbel za napredovanje Uniona iz Berlina
V skupini D si je neposredno uvrstitev v osmino finala že pred zadnjim krogom priigral St. Gilloise. Union Berlin po zmagi nad Belgijci (0.1) zasedel drugo mesto. Odločilni zadetek za napredovanje vodilne ekipe Bundeslige je dosegel Sven Michel v 6. minuti. Braga je premagala Malmö z 2:1 in se seli v Konferenčno ligo.

Igralci Manchester Uniteda so se kljub zmagi na Reale Areni v San Sebastianu lahko le držali za glavo, saj jim ni uspelo doseči drugega zadetka. Foto: EPA

Rdečim vragom ni uspelo v San Sebastianu in čaka jih tekmec iz Lige prvakov
Nogometaši Manchester Uniteda so v zadnjem krogu premagali Real Sociedad (0:1), a to ni bilo dovolj za prvo mesto v skupini E.

Rdeči vragi bodo februarja v šestnajstini finala igrali z eno od tretjeuvrščenih ekip iz skupinskega dela Lige prvakov. Morebitni tekmeci bodo Ajax, Juventus, Bayer Leverkusen, Salzburg, Sevilla, Šahtar Doneck, Sporting in Barcelona. Žreb bo na sporedu v ponedeljek ob 13.00 v Nyonu.

V skupini E je bilo vprašanje le, kdo bo osvojil prvo mesto in si prislužil neposredno pot v osmino finala. Baski so na Old Traffordu slavili z 1:0 v 1. krogu. Odločala je skupna razlika v zadetkih, kjer pa je bil boljši Real Sociedad.

Edini zadetek je dosegel Alejandro Garnacho v 17. minuti z levo nogo po podaji Cristiana Ronalda. V zadnjih minuta so rdeči vragi vse moči usmerili v napad. Scott McTominay in Casemiro nista uspela doseči ključnega zadetka.

Santiago Gimenez je popeljal Feyenoord v osmino finala. Foto: EPA

Horvat in Gorenc Stanković ostala brez evropske pomladi
V skupini F sta brez izločilnih bojev evropske pomladi ostala Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat s Sturmom iz Gradca. Kljub osvojenim osmim točkam je avstrijski predstavnik po porazu z 0:2 proti Midtjyllandu padel na zadnje mesto. Oba slovenska nogometaša sta igrala vso tekmo.

Gimenez poslal Lazio v Konferenčno ligo
Feyenoord je ugnal Laziu z 1:0 in napredoval s prvega mesta. Santiago Gimenez je vstopil v 63. minuti in le nekaj sekund zatem je dosegel odločilni zadetek z levo nogo. Rimljani se selijo v Konferenčno ligo.

Kevin Volland je bil junak v Monte Carlu. Foto: EPA

Volland potopil Crveno zvezdo
Monaco je v skupini H odpravil Crveno zvezdo s 4:1 (Kevin Volland je zabil hat-trick) in si zagotovil drugo mesto za Ferencvarosom, ki je izgubil proti Trabzonsporu (0:1). Turki se selijo v izločilne boje Konferenčne lige, Srbi pa so končali evropsko sezono.

V skupini G si je že pred tem prvo mesto zagotovil Freiburg, drugo mesto in šestnajstino finala pa si je priigral Nantes, ki je v gosteh premagal Olympiacos z 2:0 in izkoristil remi Qarabaha proti Freiburgu (1:1).