Vse boljši Stephen Curry jim je natresel 43 točk

Košarkarji Golden State Warriors so dobili četrto tekmo finala severnoameriške lige NBA proti Bostonu in izid v zmagah poravnali na 2:2.
Fotografija: Stephen Curry (št. 30) je bil predober za košarkarje Bostona. FOTO: Elsa/Usa Today Sports

Košarkarji Golden State Warriors so dobili četrto tekmo finala severnoameriške lige NBA proti Bostonu in izid v zmagah poravnali na 2:2. Prednost domačega parketa so si nazaj pridobili predvsem po zaslugi izjemnega Stephena Curryja, ki je dvoboj končal s 43 točkami.

Štiriintridesetletnik iz Akrona je ob tem vpisal še deset skokov in štiri podaje, iz igre pa je zadel 14 od 26 metov. Zadel je kar sedem trojk, med njimi tudi tisto za vodstvo bojevnikov s 100:94 dobro minuto in pol pred koncem obračuna. Ta je bil od samega začetka bolj izenačen kot tisti v četrtek zgodaj zjutraj, ko si je Boston hitro nabral prednost desetih in več točk. Tokrat je prva četrtina domačim pripadla za točko, polčas pa so dobili s 54:49.

Bojevniki se niso dali

Kot vselej na dosedanjih tekmah je tretja četrtina pripadla Golden Statu, ki je s tem v bučni dvorani TD Garden ostal za petami Bostonu in ga v končnici tudi strl. Čeprav so varovanci Imeja Udoke povedli z 91:86 po prostem metu Marcusa Smarta ter s 94:90 po njegovi trojki, so gosti nato v vsega minuti in pol prišli do vodstva s 97:94.

Po trojki Curryja 1:42 minute pred koncem je na drugi strani z enako mero vrnil Horford, to pa so bile tudi zadnje točke Bostona v napetem in fizičnem obračunu, ki sta ga s polaganjem in uspešnimi prostimi meti zapečatila Kevon Looney in Curry. Slednji je po sijajni predstavi v letošnjem finalu zdaj pri povprečju 34,3 točke na tekmo, iz igre pa meče 50-odstotno, od tega 49-odstotno za tri točke.

Bojevniki so na njegovih krilih v končnici lige NBA še 27. zapovrstjo dobili vsaj eno gostujočo tekmo v seriji. Ob prvem zvezdniku Golden Stata se je s 17 točkami in 16 skoki izkazal Andrew Wiggins, Klay Thompson pa je prispeval 18 točk, oba pa sta zadela sedem od 17 metov iz igre.

Naslednja tekma v torek ob 3. uri

Pri Bostonu sta Jayson Tatum in Jaylen Brown skupaj dosegla 44 točk. Tatum se je ob slabšem metu iz igre (8/23) ustavil pri 23 točkah, pobral je še 11 skokov, a tudi izgubil šest žog, Brown pa je ob nekoliko boljšem metu dosegel 21 točk. Marcus Smart je dvoboj končal z 18 točkami (7/18 iz igre). Serija se zdaj vrača v San Francisco, kjer bo v torek ob 3. uri po našem času na vrsti peta tekma.