Avstrijec Strolz s številko 38 do zmage v slalomu v Adelbodnu

Avstrijec Johannes Strolz je presenetljivi zmagovalec nedeljskega slaloma za svetovni pokal v Adelbodnu. S startno številko 38 je bil sedmi po prvi vožnji, v drugi pa je skočil na vrh pred rojakom Manuelom Fellerjem, ki je zaostal 0,17 sekunde. Tretji z zaostankom 0,29 sekunde je bil Nemec Linus Strasser. Slovenci niso osvojili točk.

Štefan Hadalin Foto: STA
Štefan Hadalin Foto: STA

ADELBODEN > Slalomska proga v Adelbodnu je na današnji tekmi ponudila izjemne razmere za smučarje vseh startnih številk. Tako je bilo med 30 finalisti kar 17 tekmovalcev s startnimi številkami od 20 naprej. V drugem sta močno sneženje in poslabšana vidljivost sicer nekoliko ovirala tekmovalce.

Najbolje je razmere izkoristil Avstrijec Johannes Strolz, ki je pri 29 letih osvojil svojo prvo uvrstitev na zmagovalni oder in šele drugo uvrstitev med najboljših deset v karieri. Pred tem je v top 10 pristal v slalomu v Madonni di Campiglio januarja 2020. V letošnji sezoni še ni zabeležil uvrstitve, v obeh slalomskih preizkušnjah doslej je odstopil.

A tokrat je v drugi vožnji našel prave občutke in bil predvsem v spodnjem delu proge hitrejši od Manuela Fellerja, ki je po prvi vožnji vodil skupaj s še enim Avstrijcem Fabiom Gstreinom. Ta je v drugi vožnji odstopil, na tretje mesto pa se je iz 14. mesta po prvi vožnji prebil Nemec Linus Strasser.

Tretji po prvi vožnji domačin Luca Aerni je v drugi izgubil dve mesti in končal kot peti (+0,58), predenj se je uvrstil rojak Ramon Zenhäusern (+0,48).

Po napakah so že v prvi vožnji odstopili trije trenutno vodilni v slalomski razvrstitvi svetovnega pokala, skupaj prvouvrščena Norvežan Sebastian Foss-Solevag in Šved Kristoffer Jakobsen ter trejteuvrščeni Francoz Noel Clement. V drugi pa je odstopil še do Adelbodna četrtouvrščeni Francoz Alexis Pinturault.

Strolz je s 100 točkami skočil na skupno tretje mesto med slalomisti v tej sezoni, z devetim mestom danes pa je na peto mesto skupno v slalom v tej sezoni skočil Italijan Giuliano Razzoli.

Brez točk sta v Adelbodnu ostala oba slovenska predstavnika. Štefan Hadalin je odstopil, Žan Kranjec pa se ni uvrstil v drugo vožnjo. Z zaostankom 2,79 sekunde je zasedel skupno 46. mesto.

"Vikend v Adelbodnu ni to, kar smo si želel. Že res, da je bil Štefan včeraj v točkah, a je danes odstopil. Žan je bil prepočasen, tako da nismo zadovoljni. Ta teden bomo trenirali v Kranjski Gori in bomo videli, kaj lahko naredimo, da poskusimo popraviti vtis v Wengnu," je ocenil slovenski trener Klemen Bergant.

V Wengnu bodo kar štiri tekme za svetovni pokal: v četrtek veleslalom, v petek in sobota dva smuka in v nedeljo slalom.