138599

Brazilija še naprej s polnim izkupičkom

Avtor: Kenny Jan
8. 10. 2021, 10.09

Nogometaši Brazilije v kvalifikacijah za nastop na svetovnem prvenstvu prihodnje leto v Katarju ostajajo pri polnem izkupičku. V noči na petek so v Caracasu ugnali Venezuelo s 3:1 (0:1) in v devetem nastopu dosegli še deveto zmago. Razočarala je Argentina, ki se je na gostovanju s Paragvajem razšla brez golov.

Brazilci so se z osmerico nogometašev iz angleške lige, vendar pa brez Neymarja iz PSG, ki je zaradi dveh rumenih kartonov počival, v Caracasu dodobra namučili za zmago, pa čeprav so igrali proti reprezentanci, ki se še nikoli v zgodovini ni uvrstila na nogometno SP.

V prvem delu je Eric Ramirez že v 11. minuti izkoristil grobo napako brazilske obrambe in gostiteljem zagotovil vodstvo. Nato se je Venezuela dobro postavila v obrambi, Brazilcem pa sta tokrat manjkali kreativnost in hitrost, s katerima bi hitro prišli do zadetka.

Šele v 71. minuti je po strelu z glavo izenačil Marquinhos. V sami končnici pa so gostje slavili tudi z mero sreče. Gabriel Barbosa je v 85. minuti zadel z bele točke, novinec v ekipi Antony pa v sodnikovem podaljšku.

Na lestvici ima Brazilija zdaj že osem točk prednosti pred Argentino, ekipi pa sta odigrali le po devet tekem in s tem eno manj od tekmecev. S po 16 točkami sledita Ekvador in Urugvaj.

Argentinci, zmagovalci Cope Americe, tokrat v Asuncionu tudi z Lionelom Messijem niso prišli do zmage nad Paragvajem. Gostitelji so zaigrali odlično v obrambi, a si priigrali tudi nekaj priložnosti. Med najboljšimi na igrišču sta bila zato tokrat oba vratarja Antony Silva (Paragvaj) in Emiliano Martinez (Argentina).

Urugvaj je zamudil priložnost, da se približa Argentini, saj se je v Montevideu razšel s Kolumbijo brez golov. Na lestvici ga je tako ujel Ekvador, ki je doma s 3:0 odpravil Bolivijo. Pomembno zmago pa je dosegel Peru, ki je na domačem terenu z 2:0 odpravil Čile in tako ohranil možnosti za uvrstitev na SP. Na sedmem mestu na razpredelnici za Ekvadorjem in Urugvajem zaostaja za pet točk.

Vir: STA

1

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več

2

Nikdar več “Neverkusen”, Bayer je premierno nemški prvak! (VIDEO)...Več

3

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več