438 ogledov

Pod Kalvarijo streljali s slepimi naboji

NK Maribor Olimpija Ljubljana Ljudski vrt Reševalni pas/Twitter
Sobotni spored 12. kola elitne slovenske nogometne lige je prinesel dvoboj med največjima velikima rivaloma.

Na "večnem derbiju" v Ljudskem vrtu je Maribor remiziral proti Olimpiji (0:0). Ljubljančani so ostali na tretjem, Štajerci pa na četrtem mestu. Ekipi sta se še petič zapovrstjo pod Kalvarijo razšli brez zmagovalca. Na 50. prvenstvenem večnem derbiju od sezone 2009/10, ko se je "nova Olimpija" prebila v prvo ligo, se je bitka kljub nekaj lepim priložnostim končala brez gola, kar je 22. remi v teh dvobojih in že peti zaporedni v Ljudskem vrtu.

Mariborčani so morali nastopiti brez nekaterih svojih igralcev, toda predvsem Olimpija je tekmo začela precej oslabljena, saj sta zaradi kazni manjkala njena najboljša igralca sezone Mustafa Nukić in Almedin Ziljkić, obenem pa ni bilo niti dvakratnega strelca s prvega sezonskega derbija, branilca Antonia Delamee Mlinarja.

Gostujoči trener Savo Milošević, čigar prihodnost na ljubljanski je pod vprašajem zaradi prodaje kluba, ki naj bi jo uradno dokončali sredi oktobra, je tako moral precej spremeniti zasedbo in ta je bila uvodoma v podrejenem položaju, saj so domači imeli pobudo v igri in prišli do treh strelov v prvih 24. minutah, najnevarnejši pa je bil poskus Marka Alvirja v 16., ko je z volejem malce z desne strani zadel oddaljeno vratnico.

Potem ko je v 36. Ognjen Mudrinski slabo zadel žogo in precej zgrešil ljubljanska vrata, pa je v 43. minuti prvič na tekmi zagrozila Olimpija, z glavo je iz bližine poskusil Lamine Tall, izkazal pa se je Ažbe Jug. Njegov ljubljanski kolega Nejc Vidmar je v drugem polčasu prvič resno posredoval v 49. minuti, ko je streljal Nino Žugelj, Jug pa je bil znova na preizkušnji v 58. minuti, ko je močno sprožil Dino Špehar.

Pozneje se je dogajanje v lepo zapolnjenem Ljudskem vrtu, kar zadeva priložnosti umirilo, ekipi sta bili kar previdni v enakovrednem boju, v 86. minuti pa je imel zaključno žogico Vid Koderman, toda njegov strel iz neposredne bližine je Vidmar ustavil. Že v četrti minuti sodniškega dodatka pa je bila Olimpija pred zmago, najprej je poskusil Aldair Djaló, Jug je žogo odbil do Talla, ki pa je povsem neoviran žogo poslal čez gol.

Luka Guček PLT Šport Derbi dna brez zmagovalca

Tabor Sežana NK Domžale PLT | Avtor: Profimedia Profimedia

Sežanski Tabor je Domžale pričakal z nizom štirih ligaških tekem brez poraza, ta pa zdaj traja pet tekem, potem ko se je dvoboj končal brez zmagovalca (0:0). To obenem pomeni, da "ravbarji" še naprej čakajo na svoje prvo slavje v Sežani.

Domači, ki so igrali brez kaznovanega branilca Klemna Nemaniča, so imeli že po minuti izvrstno priložnost za vodstvo, ko je iz bližine iz prve udaril Rodrigue Bongongui, izkazal pa se je Ajdin Mulalić. Na drugi strani je Dejan Georgijević po protinapadu v peti minuti zgrešil cilj. Zeni Husmani je bil naslednji pri Domžalah s strelom, z 20 metrov je meril preveč po sredini.

Dino Stančič, s šestimi goli na vrhu strelske lestvice, je na tekmi igral s številko 46 na hrbtu, ki je pripadala Mihi Hladu, mlademu nogometašu Tabora, ki okreva po težji poškodbi glave (za njegovo okrevanje so danes zbirali sredstva v Sežani). Nase pa je Stančič danes prvič opozoril v 22. minuti, a ni ugnal Mulalića. Isti igralec je bil v akciji tudi nekaj minut pozneje, ko je podal pred vrata do Bongonguija, toda slednjemu spet ni uspelo zadeti, tako kot ne Georgijeviću in Alenu Jurilju z glavo na drugi strani.

Kmalu po začetku drugega polčasa je Jan Koprivec brez posebnih težav ustavil poskus Senijada Ibričića, pozneje pa resnih nevarnosti za ena ali druga vrata ni bilo, nekaj konkretnejši so bili gostje.

Potem ko sta ekipi nadaljevali bolj ali manj z igro med obema kazenskima prostoroma, je v 79. minuti Georgijević sam prišel po levi strani pred vrata, toda na koncu slabo izvedel poskus loba. V 84. minuti je Arnel Jakupović z desne strani zadel zunanji del sežanske mreže. Eno lepših priložnosti je pri domačih v 87. minuti imel Marko Krivičić, ko se je znašel sam v bližini gola, a se je zapletel, in ostalo je pri začetnem izidu.

Tottenham NŠ Mura Video Šport Angleži o Muri: "O moj bog! Kaj se dogaja? Skoraj bi začel trzati!"