194146

Strateg Szegeda po zmagi na prvi tekmi: “V Veszprem odhajamo po naslov”

Avtor: Urban Kolman
3. 6. 2023, 08.21

Prvi finalni obračun za naslov madžarskega državnega prvaka je dobil Pick Szeged. Zasedba iz Szegeda, ki je zaradi prvega mesta po rednem delu igrala doma je slavila z 31:25 in tako naredila velik korak k tretjemu zaporednemu naslovu prvakov. V srečanju največjih madžarskih rivalov so se pomerili tudi slovenski reprezentanti Borut Mačkovšek, Dean Bombač, Matej Gaber in Gašper Marguč. Vsi z izjemo zadnjega, ki igra za Veszprem, so se lahko veselili zmage.

Pomembno vlogo pri zmagi Szegeda je imel Mačkovšek, ki je srečanje zaključil kot drugi strelec svoje zasedbe. Imel je šest golov. Bombač je za domačine vpisal tri gole, medtem ko je Marguč za goste prav tako dosegel tri. Druge tekma finala, ki se igra na dve zmagi, bo na sporedu v ponedeljek. Spremljali jo boste lahko na Šport TV 1.

Strateg Szegeda Španec Juan Carlos Pastor je po zmagi dejal: “Ponosen sem na igralce. Uprizorili smo odlično predstavo in zmagali. Na začetku drugega polčasa nas je Veszprem ujel, a smo se odzvali pravi čas in prišli do najvišjega vodstva na tekmi. Zdaj je čas za počitek. V ponedeljek nas čaka nova tekma, ki bo popolnoma drugačna, a cilj ostaja isti, osvojitev prvenstva.”

Trener gostov Momir Ilić je priznal, da je njegova ekipa bila zaslužen poraženec: “V uvodu bi rad čestital Szegedu, ki je pravičen zmagovalec srečanja. V prvem polčasu je bila odločilna razlika v predstavi vratarjev. Na takšni tekmi potrebuješ več obramb, mi smo imeli v prvem polčasu le dve. Prav tako smo naredili preveč napak, ki so jih izkoristili v svojih dolgih napadih. Imamo še vsaj eno tekmo, na kateri bomo dali vse od sebe.”

Madžarska kluba sta v zadnjih treh letih redna nasprotnika v boju za naslov državnega prvaka in pokalu. Szeged lahko z novo zmago že tretjič zapored postane državni prvak. Na drugi strani je Veszprem pred nekaj tedni tretjič zapored osvojil pokal, po tem, ko je v finalu premagal Szeged.

Veszprem – Pick Szeged, v ponedeljek ob 18.25 na Šport TV 1

1

Skrit doprinos k uspehu: Spoznajte poslanstvo in delovnik fizioterapevta ekipe HRC Honde (VIDEO)...Več

2

Matej R. Mavrič: Zeljković in Radosavljević se odlično poznata, Olimpija – Koper bo atraktivna tekma! (VIDEO)...Več

3

Učna šola Tima Gajserja v Španiji, doktor motokrosa sotekmovalcem odčital lekcijo prehitevanja (VIDEO)...Več

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več

2

Cvijanovič: Jojo se dviguje! Ni še v stari formi, a dela Maribor boljši! (VIDEO)...Več