'Vragi' iz New Jerseyja nadigrali Columbus, uspešna tudi Minnesota

New York, 20. 01. 2024 11.29 |

STA, A.V.
0

Hokejisti New Jersey Devils so v petek v Nationwide Areni v severnoameriški ligi NHL dosegli štiri gole v drugi tretjini in premagali Columbus Blue Jackets s 4:1, po tem, ko so gostje po prvi tretjini vodili z 1:0.

John Marino, Alexander Holtz, Nico Hischier in Nathan Bastian so zadeli za Devils, ki so izgubili prejšnji dve tekmi in štiri od petih. Vitek Vaneček je zbral 29 obramb."V prvi tretjini nismo igrali slabo. Imeli smo veliko strelov," je dejal Hischier, kapetan New Jerseyja. "Imeli smo priložnosti za gol. Vemo pa, da hokejska tekma traja 60 minut, zato je treba samo vztrajati pri tem."

Cole Sillinger je zadel, Elvis Merzlikins pa je zbral 28 obramb za modre jopiče, ki so izgubili štiri od petih in devet od 12 tekem. Hokejisti zasedbe iz Severne Karoline Hurricanes so s 4:2 na domačem ledu ugnali Detroit Red Wings. Andrej Svečnikov in Sebastian Aho sta dosegla gol in podajo za Hurricanes.

Ekipa Florida Panthers ni izkoristila prednosti domačega igrišča ter klonila proti gostom iz Minnesote Wild. Na tekmi je padlo deset golov, gostujoče moštvo wild pa je slavilo zmago s 6:4. Minnesota je na Floridi dosegla pet golov ob moštveni premoči na ledu, power-play. Kiril Kaprizov je dosegel dva zadetka in podajo, Brock Faber je dosegel gol in dve podaji, Ryan Hartman pa je dvakrat zadel.

V vetrovnem mesto je domača zasedba Chicago Blackhawks po podaljšku le premagala New York Islanders s 4:3. Seth Jones je dosegel svoj prvi gol v sezoni, Jones je zadel po zgolj 22 sekundah podaljška ter matiral vratarja tekmecev Iljo Sorokina. "To je bila verjetno najdaljša suša, v kateri sem bil," je dejal Jones. "Nič se ni dogajalo, a lepo je, da se spomnim, kako sem zadel. Ko pošljete plošček v mrežo, se zgodijo dobre stvari. Bil sem v šoku. Rekel sem si: 'Vau, enega sem dejansko poslal noter, plošček je šel v zadnji del mreže.' To je odličen občutek."

Jonesov gol je bil drugi najhitrejši zadetek branilca Blackhawks v podaljšku. Doug Wilson je 2. novembra 1989 zadel po 18 sekundah proti Minnesota North Stars. Jones, Joey Anderson in Jason Dickinson so dosegli po gol in podajo vsak za Blackhawks, ki so izgubili štiri od petih. Petr Mrazek je zbral 26 obramb. Kyle Palmieri je dosegel gol in podajo, Noah Dobson je imel dve podaji, Sorokin pa je zbral 20 obramb za otočane.