Koprčani so trikrat merili v vratnice

V Fazaneriji so se po zmagi na dinamični tekmi lahko oddahnili, saj so se priključili skupini zasledovalcev Olimpije. Koprčani so upravičeno bolj mrkih obrazov.

Koprski trener Zoran Zeljković Foto: Zdravko Primožič/FPA
Koprski trener Zoran Zeljković Foto: Zdravko Primožič/FPA

MURSKA SOBOTA > Po porazu z Celjem se je koprski trener Zoran Zeljković v Fazaneriji odločil za nekoliko prevetreno prvo postavo, ko je vanjo uvrstil Maja Mittendorferja, Luko Kambiča, Anisa Jašaragića in Danila Šipovca. A mu to ni pomagalo do pozitivnega izida v Murski Soboti, kjer je doživel drugi zaporedni poraz.

Takoj je šlo zares in že v tretji minuti so povedli gostitelji, ko je Darrick Morris z izjemno lepim golom, s katerim bo kandidiral za naj gol kroga, domače popeljal v vodstvo.

Mura : Koper 2:1 (1:0)

Stadion v Fazaneriji, gledalcev 3000, sodnik Obrenović (Ljubljana). Strelci - 1:0 Morris (3), 1:1 Osuji 47), 2:1 Balažic (80).

Mura: Obradović, Beganović. Morris, Balažic, Kous (od 78. Kuzmič), Bobičanec, Šroler (od 62. Shabanhaxhaj), Lorbek (od 70. Simkus), K. Cipot, Daku, T. Cipot. Trener: Damir Čontala.

Koper: Golubović, Kambić, Mittendorfer, Simčak, Correia, Kotnik (od 79. Benedičič), Osuji, Šipovac (od 46. Šušnjara), Novoselec, Tičič, Jašaragić (od 72. Krajinović). Trener: Zoran Zeljković.

Rumeni kartoni: Šroler, Morris, Bobičanec; Mittendorfer, Simčak.

Koprčani so bili nato podjetnejši. Dve minuti kasneje je zagrozil Bede Osuji in nato še Šipovac, a je domača obramba zdržala. Svoje priložnosti je imela tudi Mura. Najlepšo za podvojitev vodstva je v 18. minuti zapravil Luka Bobičanec. Sodniki so dolgo pregledovali posnetek po strelu Mirlinda Dakuja, ki je v roko zadel Maja Mittendorferja, nazadnje so se odločili za enajstmetrovko. Toda Bobičanec je slabo streljal in Adnan Golubović je žogo zanesljivo ukrotil.

Še naprej so ritem narekovali gostje. Atraktivno je po podaji Osujija v 25. minuti sam v kazenski prostor utekel Anis Jašaragić, a z močnim strelom s 13 metrov zadel prečnik. Isti igralec je bil ob poskusu z leve strani neuspešen še v 41. minuti, ustavila pa ga je vratnica, že tretja koprska. Na drugi strani je bil v končnici nevaren Martin Šroler.

Koprski trud je bil poplačan v 47. minuti, ko je hiter napad z močnim strelom z desetih metrov zaključil Osuji za 1:1. Takoj nato je koprski vratar Golubović prehitel Šrolerja in po odbiti žogi še Dakuja po lepem prodoru v kazenski prostor. Andrej Kotnik je na nasprotni strani z razdalje zadel vratnico. A žoga ni hotela v gol niti z enajstih metrov, saj je Kotnik v 60. minuti zapravil najstrožjo kazen.

V končnici je pobudo prevzela Mura. V 80. minuti je za njeno novo vodstvo poskrbel Gregor Balažic po strelu z glavo po lepi podaji Luke Bobičanca iz kota. Koprčani so v končnici pritisnili, Murina obramba pa je ukrotila redke nevarne žoge. Še več, v enem od protinapadov je tudi Tio Cipot zadel vratnico, nato pa je z neodločnostjo zamudil priložnost za povišanje vodstva.