Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

(bp)
0 16.05.2022 15:28:57

Prva v žepu, druga pa...

NATAŠA & IGOR KUPLJENIK
Sreda, 11. maj 2022, bo zapisana v zgodovino ŽNK Olimpija Ljubljana. Na finalu ženskega pokala Pivovarne Union v Celju so se igralke Olimpije pomerile z mestnim tekmecem ŽNK Ljubljana.

Zeleno-bele so bile v vlogi favorita, hkrati pa so branile svoj prvi naslov, ki so ga osvojile v pretekli sezoni. Prvenstveno tekmo minulega kroga 1. SŽNL, ki je bila nekakšna generalka pred finalom pokala, so dobile z rezultatom 5:3, vendar so jo morale odmisliti. Finale je finale. Gre na vse ali nič, ta tekma odloča o pokalu in motiv je obema ekipama skupen. Šteje le zmaga.

Začetna postava Olimpije ni postregla s presenečenji. Tekmo je začela skoraj standardna prva postava: Nika Šapek, Evelina Kos, Barbara Kralj, Vanja Duronjić, Urška Bratuša, Manja Rogan, Ana Milović, Anja Prša, Izabela Križaj, Lara Klopčič in Adrijana Mori. Zmajčice so se na zelenico podale samozavestno, odločno, na začetku tekme zavzele svoj položaj in imele prevlado na igrišču. Ekipa Ljubljane je kmalu ujela svoj ritem in zeleno-beli vrsti postavila dobro obrambo. V prvem polčasu smo videli kar nekaj neizkoriščenih priložnosti, a se je končalo brez zadetkov.

Drugi polčas se je nadaljeval podobno. Igralke Ljubljane so zmajčicam nekajkrat resno zapretile, a vratarka Nika Šapek je opravila izvrstno delo. Odločitev o zmagovalcu je padla v 78. minuti, ko je po prekršku nad Barbaro Kralj z bele točke zadela Ana Milović in tako postavila izid tekme 0:1. »Zelo sem vesela zmage v finalu, ker je dokaz, da delamo dobro. Vedele smo, da je finale pokala povsem druga tekma, kot je bila ligaška tri dni prej. Ostale smo zbrane, osredotočene samo na finale. Vedele smo, da bomo dočakale zadetek, če bomo le poskušale ter bomo bolj napadalne in željne zmage. Rada bi pohvalila ekipo Ljubljane, ki je prišla na tekmo z enim namenom – da zmaga. V tekmo so vstopile samozavestno od prve minute in pokazale napredek v igri, zato iskrene čestitke. Rada bi se zahvalila tudi strokovnemu vodstvu kluba, da zaupa in verjame v nas ter poskrbi za nas. En cilj je izpolnjen, čaka pa nas še 90 minut do zastavljenega. Naredili bomo vse, kar je v naši moči, da nam to uspe,« je povedala edina strelka finala Ana Milović.

Zadovoljen je bil tudi trener Olimpije Miki Kondić: "Pokal je tudi letos povsem zasluženo naš in ponosni smo, da je tako. Čestitke igralkam obeh ekip za požrtvovalno tekmo, ki so jo morale odigrati v izjemno zahtevnih razmerah. Naša dekleta so zdržala pritisk favorita, kar je izjemno pomembno tako za nadaljevanje sezone kot za njihove kariere. Ekipo sestavljajo mlada dekleta, zato je ta segment zelo pomemben. Zdaj se moramo dobro pripraviti na tekmo s Krimom, misli pa so že usmerjene v učinkovito regeneracijo ter dobro pripravo na zadnjo tekmo prvenstva. Na koncu bi se rad zahvalil svojim pomočnikom, zdravniški službi ter upravi kluba za popolno predanost in zaupanje. Super ste in upam, da vam prinesemo še eno popolno veselje v tej sezoni."

Boris Snedec, podpredsednik kluba, pa je bil ponosen: "Iskrene čestitke ekipi za osvojen pokal, ki nam je v velik ponos in nagrada za odlično delo. Prvi cilj sezone 2021/22 je dosežen, iskreno povedano, malo težje, kot smo pričakovali, vendar zasluženo. To si ta ekipa in vodstvo zaslužita, sezono pa bomo lahko v celoti ocenili po zadnji tekmi, ki bo odločala o prvaku. Uprava kluba in dekleta verjamemo, da bo načrtno in trdo delo vso sezono na koncu nagrajeno in da bo poleg kakovosti na naši strani tudi sreča. Vsekakor je osvojitev pokala odlična popotnica za uspešen zaključek."

Zmaga v finalu je zaslužena nagrada za trdo delo celotne ekipe. Biti v vlogi favorita in braniti lovoriko je s psihološkega vidika težje kot tekmice loviti. Olimpija je imela na poti do zmage v finalu od vseh ekip najtežje delo. Na treh tekmah so se pomerile s tremi ekipami, ki so med prvimi štirimi na lestvici 1. SŽNL. V četrtfinalu so izločile aktualne državne prvakinje Pomurje, v polfinalu so se pomerile s četrtouvrščeno ekipo Radomelj, finalistke ŽNK Ljubljana pa so trenutno na tretjem mestu.

Časa za slavje ni; dekleta čakata regeneracija in priprava na zaključek sezone. Pred njimi je še zadnja, najpomembnejša tekma, ki odloča o naslovu državnih prvakinj 2022. Čez teden dni, v soboto, 21. maja, se bodo ob 17.30 v zadnji tekmi sezone za naslov pomerile z ekipo Pomurja. (bp)

Značke: žnk-olimpija, pokal