Britancu in Španki za znoj in trud dober milijon evrov

Cameron Norrie je zmagovalec teniškega turnirja serije masters v Indian Wellsu. V finalu je s 3:6, 6:4, 6:1 ugnal Gruzijca Nikoloza Basilašvilija.
Fotografija: Cameron Norrie  veselil prve zmage na turnirjih masters in tudi milijona evrov za nagrado. FOTO: Jayne Kamin-oncea/Usa Today Sports

Britanec Cameron Norrie je zmagovalec teniškega turnirja serije masters v Indian Wellsu. Na turnirju z nagradnim skladom 7,2 milijona evrov je v finalu s 3:6, 6:4, 6:1 ugnal Gruzijca Nikoloza Basilašvilija in se podpisal pod največjo zmago v karieri. Zanjo je prejel dober milijon € (1.042.850).

Norrie je v sedmem finalu slavil drugič, prvič na tako visoki ravni. Pred tem je namreč na turnirjih serije masters le enkrat prišel do osmine finala (Monte Carlo 2019), letos pa je v tretjem krogu igral v Miamiju.

Tudi današnji finale se za Britanca ni začel najbolje, potem ko je izgubil prvi niz s 3:6, a je nato dobil preostala dva za največjo zmago v karieri. Drugo po letošnjem Los Cabosu (trda podlaga) na začetku sezone. Na lestvici ATP se je 26-letni Britanec dvignil na 15. mesto, v razvrstitvi letošnje sezone za nastop na zaključnem turnirju najboljše osmerice v Torinu pa je trenutno deseti.

Basilašvili je bil doslej le malenkost bolj uspešen na turnirjih serije masters, a je tudi sam v kalifornijski puščavi storil nekaj korakov naprej, v skupno osmem finalu v karieri pa je tretjič ostal brez lovorike. V letu 2021 je slavil na turnirjih v Dohi (trda podlaga) in Münchnu (pesek).

Na lestvici letošnjih izidov je 29-letnik iz Tbilisija napredoval na 15. mesto, na uradni lestvici ATP pa je 27.

Španka z največjo zmago v karieri

V ženski konkurenci si je prvo lovoriko priigrala Španka Paula Badosa, ki je ugnala Belorusinjo Viktorijo Azarenka s 77:6 (5), 2:6, 7:6 (2) in se podpisala pod največjo zmago v dosedanji karieri.