Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

nu
0 13.04.2022 10:25:51

Dragić v ŠOKU, DRAMA v Brooklynu ga je pošteno prestrašila: Zdaj imam pomisleke!

V napadu na podzemni v Brooklynu je bilo poškodovanih 10 ljudi.
Košarkarji Brooklyna so na prvi tekmi dodatnih kvalifikacij za končnico lige NBA ugnali Cleveland s 115:108 in potrdili nastop v drugem delu. V slabih desetih minutah se je predstavil tudi Goran Dragić in za zmagovalce dosegel tri točke, dva skoka in tekmecem ukradel eno žogo.

S 34 točkami in 12 skoki je bil pri zmagovalcih najbolj razpoložen Kyrie Irving, ki je imel tudi odličen met, saj je zadel 12 od 15 poskusov. Kevin Durant je 25 točkam dodal 11 skokov. Na nasprotni strani je 34 točk dosegel Darius Garland. Tekmec Brooklyna v prvem krogu končnice bo Boston, ekipe pa igrajo na štiri zmage.

Prav ta tekma je pokazala, kaj klubu pomeni Irving, nekdanji igralec Bostona, ki se letos v Brooklynu ni naigral, saj je velik del sezone izpustil, ker je zavrnil cepljenje proti novemu koronavirusu, brez česar pa na domačih tekmah ni smel igrati.

"O vsej tej zgodbi govorimo le še pozitivno. Imeli smo vzpone in padce, a ostali smo skupaj. Važno je, da smo se prebili v končnico in da naše delo za letos še ni opravljeno," je po tekmi dejal Irving.

Tekma je bila še najbolj tesna v končnici. Gostitelji so že v prvi četrtini povedli s 40:20, nato pa trdno držali prednost več kot deset točk. Še v tretjem delu so povedli z 72:52. Napeto je postalo pet minut pred koncem, ko se je prednost domačih stopila na 99:93, a Brooklynu je v odločilnih trenutkih vedno znova uspelo zadevati za prvo zmago v tako imenovanem turnirju play in.

"To je kot v oglasih. Sta superzvezdnika in to je to, kar zvezdniki počnejo," pa je po tekmi Irvinga in Duranta pohvalil trener Brooklyna Steve Nash. O možnosti za naprej pa: "Imamo še veliko rezerve. Z vsakim dnem smo boljši in vsak dodatni dan nam gre na roko, saj se učimo, kaj lahko izboljšamo."

Šok pred tekmo
Ameriški mediji pa poročajo tudi, da so bili košarkarji Brooklyna na tekmi zelo prizadeti zaradi streljanja na podzemni železnici v mestu, saj je do tega prišlo v neposredni bližini dvorane. "Smo povsem na tleh. Za vse nas je to zelo tragično jutro. Prav to je postaja za našo dvorano za trening in za vstop v naše pisarne," je New York Times povzel trenerja Steva Nasha.

Pred tekmo so se žrtev spomnili z minuto odmora, klub pa je žrtvam streljanja namenil tudi 50.000 dolarjev, da bi pomagali ranjenim, ki jih je bilo po zadnjih podatkih kar 23. Po podatkih policije je v jutranji konici moški na podzemni železnici začel streljati, pred tem pa si je oblekel plinsko masko in vlak zadimil.

"Ne poznam vseh podrobnosti. Ampak ko slišiš sirene pred našo dvorano in vidiš vznemirjenje med ljudmi, le še moliš in upaš na najboljše za vse udeležene," pa je za New York Post povedal Kevin Durant. Goran Dragić je bil po poročanju medijev v času dogodka že v dvorani in dogodke opisal kot strašne. "Zastrašujoče je, ker je vse tako blizu. Že kar nekajkrat sem se peljal s to železnico, zdaj pa imam pomisleke," je dejal nekdanji slovenski reprezentant.