Jelar je lani pod Poncami osvojil mali kristalni globus. Foto: Reuters

Lanski dobitnik globusa za seštevek v poletih v prvih treh dneh ni nastopal zaradi bakterijske okužbe grla. Njegovo stanje pa se je toliko izboljšalo, da bo zadnji dan vendarle lahko nastopil.

Sorodna novica "Če je grenak priokus po drugem mestu, je raven skokov zelo visoka"

Peterico slovenskih tekmovalcev bodo sestavljali Lovro Kos (številka 9), Žiga Jelar (12), Domen Prevc (25), Timi Zajc (27) in Anže Lanišek (28).

V svetovnem pokalu je vse odločeno − Halvor Egner Granerud bo še drugič osvojil veliki kristalni globus, Stefan Kraft bo osvojil drugo mesto, Anže Lanišek pa tretje. Edina uganka ostaja mali kristalni globus, kjer ima Granerud (430) minimalno prednost pred Kraftom (420). To pomeni, da bo globus (glede na odlično formo obeh) najbrž osvojil tisti, ki bo tekmo končal višje.

V boju za tretje mesto najbolje kaže Lanišku (234), v igri so še Zajc (211), Piotr Žyla (192), Prevc (187) in Jan Hörl (168).