Milan maršira proti osmini finala, rdeče-črni gladko ugnali Rennes

Milano, 15. 02. 2024 22.36 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
M.J., A.M.
3

Nogometaši v evropskih klubskih tekmovanjih so s tekmami Lige prvakov v torek in sredo že začeli izločilne boje. Na vrsti sta bili še Konferenčna liga in Liga Evropa. V prenosu na Kanalu A in VOYO ste lahko spremljali obračun šestnajstine finala LE med italijanskim Milanom in francoskim Rennesom. Italijani so slavili s 3:0. Po pol ure igre je rdeče-črne v vodstvo povedel Otočan Ruben Loftus-Cheek, Anglež je zadel tudi na začetku drugega polčasa, za zadnji gol na tekmi pa je poskrbel Portugalec Rafael Leao. Povratna tekma bo 22. februarja v Franciji.

Več videovsebin
  • Rafael Leao dosegel tretji gol za Milan (3:0)
    00:58
    Rafael Leao dosegel tretji gol za Milan (3:0)
  • Ruben Loftus-Cheek zabil tudi drugi gol na tekmi (2:0)
    00:27
    Ruben Loftus-Cheek zabil tudi drugi gol na tekmi (2:0)
  • Ruben Loftus-Cheek povedel Milan v vodstvo (1:0)
    01:17
    Ruben Loftus-Cheek povedel Milan v vodstvo (1:0)
Statistika prvega polčasa tekme Milan - Rennes
Statistika prvega polčasa tekme Milan - Rennes FOTO: Sofascore.com

Rdeče-črni iz Milana so proti Francozom v večjem delu tekme pokazali precej boljšo predstavo, eden junakov tekme pa je bil Ruben Loftus-Cheek, ki je zadel tako v 32. kot 47. minuti. Tretji gol za Milan je v 52. minuti dosegel tudi Rafael Leao, ki je že v prvem polčasu zadel tudi prečko. V zadnji četrtini tekme so več pokazali tudi Francozi, ki so imeli nekaj priložnosti, a jih niso unovčili.

Statistika tekme Milan - Rennes
Statistika tekme Milan - Rennes FOTO: Sofascore.com

Povratne tekme bodo 22. februarja. Zmagovalci osmih parov, igrali bodo tekme doma in v gosteh, se bodo prebili v osmino finala, kjer jih bodo čakali zmagovalci skupin Lige Evropa. To pa so West Ham, Brighton, Rangers, Atalanta, Liverpool, Bayer Leverkusen, Villarreal in Slavia Praga. Žreb osmine finala bo 23. februarja. Boji najboljših 16 bodo nato 7. in 14. marca, četrtfinale 11. in 18. aprila, polfinale 2. in 9. maja, finale pa bo v Dublinu 22. maja.

Za igralca tekme Milan - Rennes je bil izbran Ruben Loftus-Cheek
Za igralca tekme Milan - Rennes je bil izbran Ruben Loftus-Cheek FOTO: Sofascore.com

Hvala za vašo pozornost!

Lep pozdrav in ne pozabite, da se ponovno družimo v torek, ko se nadaljujejo tekme osmine finala Lige prvakov.