Eder Militao je v izdihljajih tekme izenačil na 2:2. Foto: EPA

Madridčani so prvo izredno lepo priložnost na tekmi zapravili po dobre pol ure igre, ko je Karim Benzema zgrešil z 11 metrov. Prekršek za najstrožjo kazen je napravil Helibelton Palacios, a je francoski napadalec z bele točke žogo poslal čez gol.

Pere Milla (v sredini) je v drugem polčasu podvojil vodstvo Elcheja. Foto: EPA

Kazen je sledila v zaključku prvega polčasa, ko je Elche v vodstvo popeljal Lucas Boye. Ta je iz neposredne bližine žogo z glavo poslal v prazno mrežo. Še pred odmorom so imeli gostje še eno lepo priložnost po predložku iz kota, a je ostalo pri minimalnem vodstvu.

V uvodnih minutah drugega polčasa je po domnevnem prekršku Diega Gonzaleza glavni sodnik Ricardo de Burgos Bengoetxea še drugič na tekmi dosodil 11-metrovko v korist madridskega kolektiva, a si je po ogledu posnetka VAR premislil.

Elche je vodstvo podvojil v 76. minuti, potem ko je žogo v kazenski prostor poslal Boye, Pere Milla pa je izkoristil luknjo v domači obrambi in s strelom v spodnji levi kot zadel za 0:2.

82. minuta in sodnik Burgos je še tretjič pokazal na belo točko v kazenskem prostoru Elcheja, tokrat po Millovem igranju z roko v lastnem šestnajstercu. Po ogledu posnetka VAR je svojo odločitev le še potrdil, z bele točke pa je bil natančen Luka Modrić, ki je zadel ob desni vratnici.

Real je bil v zaključku tekme vse nevarnejši. Že je kazalo, da utegne Elche poskrbeti za prvovrstno presenečenje in iz Madrida odnesti poln izkupiček točk, ko je v 92. minuti izid izenačil Eder Militao. Po krasnem predložku Viniciusa Juniorja je žogo z glavo neubranljivo poslal v mrežo ob desni vratnici za končnih 2:2.

Nogometaši Barcelone so šele v zaključku tekme strli odpor Deportiva iz Alavesa. Odrešil jih je Frenkie De Jong. Foto: Reuters

F. De Jong zadel za poln izkupiček točk Barcelone
Barcelona je v prvem polčasu resda nadzirala potek tekme, a kakšnih večjih priložnosti si ni pripravila. Še najlepši sta zapravila Gerard Pique in Luuk de Jong, medtem ko je tik pred odmorom zadišalo po zadetku na drugi strani zelenice, ko se je iz oči v oči z Marcom-Andrejem ter Stegnom srečal Pere Pons, a je meril naravnost v vratarja. V nadaljevanju so bili Katalonci nekoliko podjetnejši, po dobri uri igre je iz voleja iz neposredne bližine zapretil Luuk De Jong, a je zadel vratarja Fernanda Pacheca, Alaves pa se je nekako le ubranil. Isti igralec je le nekaj minut pozneje žogo z glavo poslal čez gol. Že je kazalo, da se bosta ekipi razšli brez zmagovalca, ko se je mreža v 87. minuti vendarle zatresla. Jordi Alba je poslal lep predložek na oddaljenejšo vratnico, tam je Ferran Torres žogo poslal do Frenkieja De Jonga, ta pa je iz neposredne bližine zadel za 0:1. Gostitelji so se pritoževali, češ da je bil strelec edinega zadetka na tekmi v prepovedanem položaju, a delivci pravice so bili drugačnega mnenja. Po prejetem zadetku so gostitelji izgubili upanje. Trdo so garali za morebitno točko, na koncu so kljub vsemu morali priznati premoč uglednejšemu nasprotniku.

La Liga, 22. krog

Sorodna novica Atletico z dvema zadetkoma v sodnikovem dodatku do velikega preobrata
REAL MADRID       22 15  5  2 47:20 50
SEVILLA           22 13  7  2 34:16 46
REAL BETIS        22 12  4  6 41:25 40
ATLETICO MADRID   21 10  6  5 36:26 36
BARCELONA         21  9  8  4 32:23 35
REAL SOCIEDAD     21  9  7  5 22:21 34
VILLARREAL        22  8  8  6 36:23 32
RAYO VALLECANO    21  9  4  8 27:22 31