Kalcer Radomlje izgubili proti Domžalam, Aluminij boljši od Tabora Sežane

Domžale, 27. 11. 2021 19.32 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min

Nogometaši Kalcerja iz Radomelj so v 18. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Domžalam z 0:2 (0:2), nogometaši Aluminija pa so premagali CB24 Tabor Sežano s 3:2 (2:2).

Lokalni obračun Radomelj in Domžal so v deževnem vremenu dobile slednje, čeprav so pogrešale kar nekaj nogometašev, vključno s poškodovanimi Arnelom Jakupovićem, Tilnom Klemenčičem, Matejem Podlogarjem, Benjaminom Markušem, Markom Martinovićem, Ranaldom Biggsom, Denisom Adamovom in Klemnom Mihelakom. Domžale so tako še šesto zaporedno tekmo končale neporažene in so se vsaj začasno povzpele na peto mesto, Radomlje, ki so pogrešale kaznovane Roka Jazbeca, Matea Mužeka in Marka Žulja, pa so po desetem porazu ostale na predzadnjem mestu.

Radomljani so odločno začeli, Andrej Pogačar je že v tretji minuti za malo zgrešil cilj. Pozneje so terensko pobudo imeli Domžalčani, ki so do najlepše priložnosti dotlej prišli v 30. minuti, ko je streljal Slobodan Vuk z glavo, izkazal pa se je Emil Velić. Na obeh straneh je bilo sicer še nekaj nenatančnih strelov na težkem in razmočenem igrišču.

V 39. minuti so tokrat gostje v domžalskem športnem parku povedli. Andraž Žinič je podal z desne strani v kazenski prostor na približno 13, 14 metrov od gola, tam pa je izkušeni Senijad Ibričić močno sprožil z glavo in matiral Velića za 1:0 in svoj četrti gol sezone.

V 43. minuti so izbranci Dejana Djuranovića podvojili prednost, ko je proti golu stekel Dejan Georgijević, ki je na koncu spodkopal žogo in jo mimo Velića spravil v mrežo. Isti igralec je že v sodniškem dodatku zadel še vratnico, Vuk pa je malce zatem z desne strani zgrešil cilj.

V uvodu drugega polčasa so spet takoj prvi zagrozili Radomljani, a Ajdin Mulalić ni imel veliko težav s strelom po sredini. Pozneje pa gledalci niso videli posebej razburljive predstave, je pa v 75. minuti žogo pred kazenskim prostorom prestregel Oliver Kregar, toda Mulalić je bil po njegovem strelu na mestu. Še bolj nevarno je bilo v 84. minuti, ko je z glavo iz bližine poskusil Anel Zulić, toda znova je izvrstno reagiral domžalski vratar Mulalić.

Aluminij boljši od Tabora Sežane

V Kidričevem sta se spopadli ekipi s spodnjega dela lestvice, posebej Dušan Kosić pa je imel kar nekaj težav s sestavo ekipe Tabora, saj je pogrešal kaznovana Mihaela Briškija in Erika Salkića ter poškodovane Denisa Kouaa, Fahda Ndzengueja, Marka Krivičića, Jakoslava Stankovića in Adriana Zeljkovića.

Kljub temu so Sežanci lovili prekinitev niza petih porazov, zadnjo zmago pa so pred tem slavili prav proti današnjemu tekmecu. Toda ni se izšlo po njihovih željah, kljub dvakratnemu vodstvu so namreč spet ostali praznih rok. Kraševci so v Kidričevem povedli v osmi minuti, ko je Tom Alen Tolić podal z desne strani v sredino, v kazenskem prostoru pa je nato Žiga Ovsenek z močnim strelom ugnal Luko Janžekoviča. Tabor je tako prekinil strelski post, ki je trajal kar 582 minut.

V 18. minuti je bilo vroče tudi pred vrati Tabora, a domači na koncu kljub obetavni akciji niso prišli do pravega zaključnega strela, zato pa so izenačili v 19. minuti, ko je najprej streljal Armin Đerlek, odbito žogo pa je v mrežo pospravil Jaka Bizjak.

Zatem je domača zasedba prevzela pobudo, med drugim je v 25. minuti Emir Azemović z glavo žogo poslal mimo vrat, toda v 29. minuti je Ignacio Guerrico šokiral domače, ko je na mokrem igrišču zadel z več kot 35 metrov z nizkim strelom za novo vodstvo gostov.

Pozneje je v 39. minuti Đerlek poskusil s strelom od daleč, Jan Koprivec pa je z nekaj težavami žogo ukrotil. V 45. minuti so domači znova izenačili, ko je po desni strani kazenskega prostora prodrl Gašper Pečnik in žogo ob bližnji vratnici poslal v mrežo.

V drugem polčasu je prvi resno zagrozil Aljaž Krefl v 60. minuti, ko je sprožil z roba kazenskega prostora, a preveč po sredini, tako da je Koprivec njegov poskus obranil.

Sodnik je v 71. minuti pokazal na belo piko, potem ko je ocenil, da je Aaron Kačinari v kazenskem prostoru naredil prekršek nad Azemovićem, odgovornost je minuto pozneje prevzel Krefl in zanesljivo zadel za 3:2. Sežanci so nato zaman iskali priključek, delo pa jim je otežila še izključitev Kevina Doukoureja Grobryja v 86. minuti.