Neapelj, 03. 03. 2023 22.37 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
STA, M.J.
1

V prvi tekmi 25. kroga italijanske Serie A sta se v Neaplju pomerila Napoli in Lazio. Gostitelji, ki v prvenstvu premočno vodijo in si bodo bržkone predčasno zagotovili naslov italijanskega prvaka, so pretrpeli prvi domači poraz v sezoni Serie A. Rimljani, ki se krčevito borijo za mesta, ki vodijo v Ligo prvakov v naslednji sezoni, so z zadetkom Matiasa Vecine sredi drugega polčasa presenetljivo zmagali z 1:0.

Nogometaši Lazia so naredili pomemben korak v boju za Ligo prvakov.
Nogometaši Lazia so naredili pomemben korak v boju za Ligo prvakov. FOTO: AP

Neapeljčani so tako doživeli drugi prvenstveni poraz v tej sezoni, a še vedno ostajajo na vrhu Serie A. Lazio je s 14. zmago začasno skočil na drugo mesto in ima za Napolijem 17 točk zaostanka. Točko manj imata na tretjem in četrtem mestu oba milanska kluba, a morata tekmi v tem krogu še odigrati. Inter bo v nedeljo gostil Lecce, Milan pa bo v soboto v Firencah igral s Fiorentino.

Lazio je imel prvo veliko priložnost na dvoboju, ko je v peti minuti urugvajski reprezentant Matias Vecino z glavo meril po prostem strelu, a je žogo z golove črte odbil Giovanni Di Lorenzo.

Napoli vs Lazio
Napoli vs Lazio FOTO: Sofascore.com

Prav Matias Vecino je dosegel edini zadetek na tekmi, ko je v 67. minuti z izjemnim zadetkom izven kazenskega prostora in iz pol voleja ukanil domačega vratarja Alexa Mereta. Napoli je bil blizu izenačenja dobrih deset minut pred koncem, ko je Victor Osimhen zadel prečko, izid pa se do konca dvoboja ni več spremenil.