EVROPSKA LIGA, 2. KROG

Velenjčani praznih rok iz Španije

RK Gorenje Velenje : Magdeburg | Velenjčani so tudi v drugo ostali brez točk. | Foto Grega Valančič/Sportida

Velenjčani so tudi v drugo ostali brez točk.

Rokometaši Gorenja iz Velenja so danes odigrali drugo tekmo skupinskega dela evropske lige. Po porazu proti močnemu Magdeburgu so tokrat s 26:31 (14:18) morali priznati premoč tudi španski La Rioji.

Slovenski državni prvaki v tej sezoni nastopajo v drugem kakovostnem razredu evropskih klubskih tekmovanj pod okriljem Evropske rokometne zveze, potem ko Slovenija nima več mesta med elito v ligi prvakov. Gorenje je edini slovenski predstavnik v evropski ligi, potem ko sta v kvalifikacijah izpadla tako Celje Pivovarna Laško kot Trimo Trebnje.

Velenjčani so tudi v drugo ostali brez uspeha. Čeprav so Slovenci dobro začeli tekmo, pa so v nadaljevanju porazu proti Magdeburgu dodali še poraz v Španiji. Španci pa so se v drugem najmočnejšem evropskem tekmovanju pobrali po visokem porazu v prvem krogu proti Sävehofu.

Velenjčani niso našli pravega orožja za španski klub. | Foto: Grega Valančič/Sportida Velenjčani niso našli pravega orožja za španski klub. Foto: Grega Valančič/Sportida

Velenjčani so tekmo dobro začeli in v 12. minuti z golom Kenana Pajta vodili že z 10:6, zatem pa so domači, sicer tretji v španskem prvenstvu zadnje tri sezone, z delnim izidom 6:2 izenačili v 20. minuti. Nalet domačinov se je nadaljeval, tako da so polčas končali s štirimi goli prednosti.

V drugem polčasu so se Velenjčani po golu Jerneja Drobeža v 36. minuti spet približali le na zadetek, toda nadaljevanje spet ni bilo pogodu velenjske ekipe, saj so se domači v 42. minuti spet odlepili za štiri gole (23:19). Španci so nato bolj ali manj vzdrževali nekaj golov prednosti, pred koncem so naskok še povečali na pet golov in tekmo končali z enako razliko.

Pri domačih je bil s sedmimi goli najučinkovitejši Tomas Moreira Rodriguez, pri gostih pa je petkrat zadel Aleks Kavčič.

Velenjčani bodo v tretjem krogu 16. novembra gostili Nexe.