23. 1. 2020,
21.45

4 leta, 3 mesece

Thermometer Blue 0,13

Swietelsky Bekescsaba Vasja Samec Vasja Samec Lipicer Calcit Volley pokal challenge

Četrtek, 23. 1. 2020, 21.45

Pokal Challenge, ženske, osmina finala

Madžarke pod slovensko taktirko premočne za Calcit

Calcit Volley | Madžarska ekipa je bila že v Kamniku pretrd oreh za Calcitovke. | Foto Klemen Brumec

Madžarska ekipa je bila že v Kamniku pretrd oreh za Calcitovke.

Odbojkarice Calcit Volley so že na prvi tekmi osmine finala pokala Challenge v Kamniku klonile proti madžarski ekipi Bekescsabai, ki jo uspešno vodi Vasja Samec Lipicer. Madžarske so se v zadnjem času zelo okrepile, vlogo favoritinj pa so gladko potrdile že na prvi tekmi. Povratna tekma bo na sporedu 6. februarja.

Nova KBM Branik
Sportal Bankirke brez možnosti, Eva navdušila

Odbojkaricam Calcita Kamnika je uvrstitev v osmino finala tretjerazrednega evropskega tekmovanja očitno skrajen domet v letošnji sezoni. Prva tekma je pokazala, da so tekmice iz Madžarske boljša ekipa. Po gladko izgubljenem prvem nizu so Kamničanke, ki jim nikakor ni steklo v napadu, sicer imele svoje priložnosti, niso jih izkoristile, gostje so dokazale, da imajo poleg kakovosti tudi psihološko moč.

Calcit Volley: Kotnik 1, Mihevc 3, P. Marušič, Š. Marušič, Mihalinec, Vovk 3, Kostić Brulec 13, Zatković 4, Janežič, Charuk 7, Jerala 1, Kaker 1.

Swietelsky Bekescsaba: Jerkov 9, Collar 9, Fabian, Glemboczki, Pekarik 6, Grbić 4, Bodnar 8, Szedmak, Molcsanyi, Sebestyen, Bodovics, Klarić 15.

Gostje so prvi niz odprle z vodstvom s 6:0, domače so za kratek čas vzpostavile ravnotežje, toda nato je razlika spet začela rasti, v prvem nizu je Calcit osvojil vsega 14 točk. Bolje je Slovenkam kazalo v drugem, v katerem so povedle s 4:1, nato pa izničile štiri točke zaostanka in izenačile na 18:18. Toda končnico so odigrale slabo, do konca so osvojile le še točko.

Podoben potek je imel tudi tretji niz. Madžarke so že zanesljivo vodile, toda varovanke Gregorja Rozmana so jih dohitele, v končnici tudi prehitele. A v odločilnih trenutkih se jim je ustavilo, po izenačenju na 23:23 so Madžarke osvojile dve točki in si priigrale zmago.

Gregor Rozman, trener Calcit Volleyja: "V prvem nizu smo morda res preveč spoštovali nasprotnice, za nameček smo naredili že na začetku uvodnega niza preveč napak na servis in kar naenkrat so Madžarke visoko vodile. Nadaljevanje je bilo boljše, če bi želeli priti do bolj ugodnega izida, bi morali predvsem bolje igrati na servisu, pa tudi v napadu nismo imeli najboljše učinkovitosti. Škoda za tretji niz, ki bi se lahko drugače iztekel, če bi dve, tri žoge odigrali boljše."

Vasja Samec, trener Swietelsky Bekescsabe: "V prvem nizu so Kamničanke naredile preveč napak na servisu in zagotovo ni bil realni odraz moči obeh ekip, mislim pa, da so nas tudi preveč spoštovali. Mi smo trenutno v fazi, ko končujemo s telesno pripravo, zato sem si želel samo, da bi zmagali. Mislil sem, da bomo morali igrati tie-break, zato sem toliko bolj zadovoljen, da smo tekmo dobili brez izgubljenega niza. Kar se tiče naše kolektivne igre, bomo morali določene stvari še popraviti. Čeprav smo zmagali s 3:0, povratna tekma ne bo formalnost, ker bodo Kamničanke močnejše za Evo Pogačar, pa tudi Nina Kotnik bo takrat verjetno po poškodbi že v boljši formi."

Eva Pogačar
Sportal V Kamnik se vrača Eva Pogačar

Že v sredo je "prvi polčas" opravila Tina Grudina, žal pa s soigralkami v Nemčiji niso imele možnosti. Slovenska blokerka pri gladkem porazu romunske Stiinte proti Dresdnerju sploh ni dosegla točke (0-% napad 0/9).