Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Kocine pokonci... Poglejte, komu je Pogačar ...

nu
nu
0 06.11.2022 07:59:01

Človek za naslove! Ne boste verjeli, kaj je Bale storil v 128. minuti finala lige MLS! (video)

Nekdanji zvezdnik Reala je Los Angelesu FC pomagal do zgodovinskega naslova.

V Los Angelesu se je ponoči po slovenskem času odvil finale lige MLS, v katerem sta se pomerila Philadephia in Los Angeles FC, junak večera pa nekdanji zvezdnik Reala Gareth Bale. Valižan, ki je v obdobju pri Realu poskrbel za kar nekaj pomembnih in odločilnih zadetkov, je v igro vstopil v podaljšku.

Ker se je redni del finala končal z 2:2, so igrali še dodatne pol ure, Bale je v igro vstopil v 97. minuti, sledila pa je prava drama. Kmalu po vstopu Valižana je bil izključen vratar ekipe iz Los Angelesa Maxime Crepeau, za nameček je v štiri minute po izteku podaljška mrežo Los Angelesa zatresel Jack Elliott. Pri Philadelphii so se že veselili, navijači so bili v deliriju, nato pa šok. Kot strela z jasnega je udaril Bale, ki je potrpežljivo čakal na svojo priložnost, v 128. minuti pa je izenačil na 3:3.

Sodnik je nato pokazal na streljanje enajstmetrovk, v katerem pa so bili precej uspešnejši Bale in druščina. Prvo enajstmetrovko so sicer zgrešili, nato pa naslednje tri zadeli, med tem ko je Philadelphia popolnoma odpovedala in vse tri strele zgrešila. Veselje se je lahko začelo, Los Angeles FC pa je s pmočjo Valižana prišel do svojega prvega naslova v zgodovini lige MLS.

Značke: bale, los-angeles-fc