Bravu po zmagi v Ljudskem vrtu tokrat hladen tuš proti Sežancem, Celjani ugnali Domžalčane

Ljubljana, 09. 03. 2022 15.29 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min

Nogometaši Brava so v 26. krogu Prve lige Telemach izgubili proti CB24 Taboru Sežani z 0:1 (0:1). Nogometaši Celja pa so v 26. krogu premagali Domžale z 2:1 (1:0).

Celje-Bravo

Bravo, ki je v prejšnjih dveh krogih doma dobil točko proti Olimpiji in v gosteh premagal vodilni Maribor, je tokrat gostil predzadnjo zasedbo iz Sežane. Ta pa se je danes izkazala za pretrd oreh in vpisala svojo prvo zmago v gosteh po 12. septembru, ko je ravno tako premagala Bravo. Tabor je tako na devetem mestu pri 25 točkah in je ohranil stik s klubi pred sabo, Bravo pa vsaj začasno ostaja četrti. Tekmo so nekoliko odločneje začeli Ljubljančani, ki so prek Martina Kramariča v enajsti in Gregorja Bajdeta v 20. minuti prišli do zaključnih strelov, a je prvi zgrešil, pri poskusu drugega pa je bil na mestu Jan Koprivec.

Toda Kraševci, ki tokrat niso mogli računati na kaznovanega Kevina Doukoureja Grobryja, so v svojem prvem pravem napadu zadeli. Dino Stančič, ki je v prejšnjem krogu v izdihljajih tekme poskrbel za pomembno točko proti Kopru, je stekel proti kazenskemu prostoru domačih in na koncu rutinirano premagal Matijo Orbanića za svoj osmi gol sezone. V 33. minuti je imel Marko Ristić po kotu novo priložnost za goste, toda z glavo je prešibko streljal, tako da je Orbanić žogo ujel. Tudi sicer so bili izbranci Dušana Kosića v teh trenutkih boljši tekmec, je pa pred koncem polčasa pri domačih, ki so morali zaradi poškodbe Matije Burina že v tem delu poseči po menjavi, sprožil Almin Kurtović, toda Koprivec je brez težav opravil z njegovim strelom.

V drugem polčasu je prvi nevarnejši strel v 57. minuti sprožil Ristić od daleč, toda Orbanić je bil na mestu, tako kot po poskusu Tila Mavretiča nekaj minut pozneje. Ljubljančani so nato poskušali pritiskati proti kazenskemu prostoru gostov, toda ti so svoje obrambne naloge večinoma vzorno opravljali. V 76. minuti so tudi sami še enkrat zagrozili, ko je Kurtović blokiral strel Rodrigua Bongonguija, sicer pa so Kraševci večinoma le še izbijali žogo iz potencialno nevarnih con in čakali protinapade. Ta recept je bil zanje uspešen, saj so prišli do pomembne zmage.

Bravo bo v 27. krogu v nedeljo gostoval v Kopru, Tabor pa bo gostil Aluminij.

Celjani do zmage nad Domžalčani
"Ni zgolj kliše, da lahko vsak premaga vsakega. Bolj kot kvaliteta ekipe sta pomembna pristop in želja po uspehu. Te nam ne manjka, zato sem prepričan, da bomo jutri pravi," je pred tekmo dejal mladi celjski napadalec Tjaš Begić, ki v teh dneh lahko na treningih celjskega kluba spremlja tudi slovenskega reprezentanta Benjamina Verbiča, člana kijevskega Dinama, ki zaradi vojne v Ukrajini pripravljenost ohranja v domovini.  Begićeve trditve so se danes izkazale za resnične, Celjani so zmagali in se vsaj začasno prebili na sedmo mesto, Domžalčani, ki so bili statistično boljši tekmec, ostajajo šesti.

Domžalčani so prvi zagrozili, v deseti minuti je poskusil Alen Jurilj z leve strani, toda Matjaž Rozman je žogo odbil. V 25. minuti so imeli gosti še prosti strel s približno 17 metrov, a je Arnel Jakupović zadel le živi zid. Dve minuti zatem pa so domači povedli. Grigorij Morozov je izvrstno podal v globino za hrbet domžalske obrambe, kjer je bil Mićo Kuzmanović in žogo nato z lobom poslal prek Ajdina Mulalića v mrežo za 1:0.

Celjani so nato izpeljali še nekaj hitrih akcij, v 35. minuti pa je po preigravanju v kazenskem prostoru do strela prišel Tjaš Begić, a malce z desne žogo poslal mimo nasprotne vratnice. V 38. minuti so se gosti veselili izenačenja, ko je po zmedi pred vrati zadel Jakupović, toda pri tem je bil Benjamin Markuš pred vrati v prepovedanem položaju, tako da so sodniki po pregledu z Varom gol razveljavili. V 43. minuti je še Jurilj meril mimo vrat, tik pred koncem polčasa pa je bil nenatančen še Sven Šoštarič Karič z glavo.

Simon Rožman si po zmagi nad Domžalčani vendarle lahko malce oddahne.
Simon Rožman si po zmagi nad Domžalčani vendarle lahko malce oddahne. FOTO: 24UR

Uvod drugega polčasa je minil brez večjih razburjenj, obe ekipi sta sicer nekaj krati prišli v kazenski prostor tekmec, a prav posebno nevarno ni bilo. Takoj po vstopu v igro pa je v 76. minuti nevarno poskusil mladi Nick Perc, ko je s "škarjicami" žogo poslal mimo vrat. V 79. minuti je prvič, odkar je prišel v Celje, priložnost dobil tudi hrvaški napadalec Duje Čop, ki se je pred tem ukvarjal s poškodbo, toda Domžalčani so imeli v 84. minuti lepo priložnost, a je žoga po strelu Emirja Saitoskega končala malce mimo celjskih vrat, potem ko je odločilno posredoval Matjaž Rozman. V 85. minuti je na drugi strani pred Mulalića prišel Ester Sokler, toda Mulalić je dobil ta dvoboj. Slednji pa je klonil minuto pozneje, ko je po kotu z desne strani z glavo na drugi vratnici zadel Ivan Majevski.

Domžalčane je v igro vrnil Saitoski v 88. minuti, ko je izkoristil podajo Šoštariča Kariča z leve strani. Že v sodniškem dodatku je moral posredovati Mulalić po strelu Vasilija Janjičića, Senijad Ibričić pa je nato dobil rdeči karton zaradi protestov pri sodniku. Celje bo v 27. krogu v ponedeljek gostovalo pri Olimpiji, Domžale pa bodo dva dni prej gostile Radomlje.