Bayern se je znesel nad Bochumom

Berlin, 21. 08. 2022 19.53 |

STA, Ž.K.
0

S tekmo Bochum – Bayern München se je končal tretji krog nemškega nogometnega prvenstva. Prvaki iz Münchna so slavili s 7:0 in so na lestvici prvi kot edina ekipa s polnim izkupičkom devetih točk. Dva gola za zmago Bavarcev je prispeval Sadio Mane, ki je s tremi zadetki v treh krogih že skočil na vrh lestvice najboljših strelcev Bundeslige. Na drugi današnji tekmi sta Eintracht in Köln igrala 1:1.

Bayern danes ni prav veliko prepuščal tekmecem. Že v četrti minuti je v polno zadel Leroy Sane, Matthijs de Ligt, ki je prvič začel v prvi postavi Bayerna, je povišal v 25., do polčasa pa sta zadela še Kingsley Coman in Sadio Mane. Isti igralec je v 60. povišal z bele točke, potem je Cristian Gamboa premagal lastnega vratarja, piko na i je postavil Serge Gnabry.

Bayern je tako prvič po štirih sezonah dobil tri uvodne tekme Bundeslige, razlika v zadetkih 15:1 pa je najboljši takšen dosežek v zgodovini tekmovanja po treh krogih. Na drugi strani pa je Bochum, ki je doživel najhujši domači poraz v zgodovini kluba, na zadnjem mestu lestvice in prvič po 16 sezonah še brez točke po uvodnih treh tekmah.

Statistika tekme Bochum – Bayern

V soboto je za presenečenje poskrbel Werder, ki je v gosteh po preobratu s 3:2 premagal Borussio Dortmund; ta je vodila z 2:0, potem pa dobila tri gole v šestih minutah, od 89. do pete minute sodnikovega dodatka.

Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla, ta je igral do 62. minute, pa je klonil z Unionom iz Berlina z 1:2 in na ta način doživel prvi poraz v sezoni, še vedno pa nima zmage.

Bayer Leverkusen po razpletu današnje tekme v Bochumu sicer ni več zadnji na lestvici, toda lekarnarji so po sobotnem porazu proti Hoffenheimu z 0:3 še vedno brez točke v tej sezoni. Stuttgart je klonil proti Freiburgu z 0:1, Schalke pa dobil točko za 0:0 proti Wolfsburgu. Augsburg je z Mainzem izgubil po golu v 90. minuti z 1:2. Borussia Mönchengladbach je v petek premagala Hertho z 1:0.