183122

Liga Nova KBM: Šenčur na domačem terenu ni dovolil presenečenja

Avtor: Klemen Verlič
5. 2. 2023, 09.05

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur so v 17. krogu lige Nova KBM premagali Hopse Polzelo s 76:63 (15:14, 39:34, 56:49).

Polzeljani, ki so pred tednom dni na kolena položili vodilne Novomeščane, so bili večji del prvega polčasa povsem enakovredni Gorenjcem. Najboljšo predstavo so prikazali v začetku druge četrtine, ko so po trojki Iztoka Goltnika povedli za pet točk (23:18).

Izbranci domačega trenerja Miljana Pavkovića so v končnici prve polovice tekme le našli pravi ritem. Štajerce so zasenčili v vseh prvinah igre in izkoristili njihovo nezbrano igro, tik pred odhodom na veliki odmor pa so si priigrali osem točk prednosti (39:31).

Polzeljani so v začetku drugega polčasa hitro nevtralizirali zaostanek in v 25. minuti povedli s 46:45, nato pa so gostitelji strnili svoje vrste in si tik pred koncem zadnje četrtine po trojki Srdjana Tešića znova priigrali prednost osmih točk (54:46).

V zadnjih desetih minutah so imeli v oblasti Štajerce. V 33. minuti je njihova prednost narasla na 12 točk (63:51), lep točkovni kapital pa so v končnici še oplemenitili in v 38. minuti povedli z 71:57.

Gorenjci so se po deseti zmagi utrdili na tretjem mestu, Štajerci pa ostajajo v drugi polovici razpredelnice.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Dino Murić s 13 točkami, desetimi skoki in petimi podajami, Lucas Walford je dodal deset točk in devet skokov. V gostujoči ekipi je Jaka Pešak dosegel 18, Iztok Goltnik pa 11 točk.

Polzela bo v petek, 10. februarja, gostila Šentjur, Šenčur pa bo dva dni kasneje gostoval v Domžalah.

1

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več

2

Nikdar več “Neverkusen”, Bayer je premierno nemški prvak! (VIDEO)...Več

3

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več