Red Bull Salzburg - SŽ Olimpija 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Salzburg, 30. decembra - Hokejisti Red Bulla Salzburga so v 34. krogu lige ICEHL premagali SŽ Olimpijo s 3:2. To je bil že osmi zaporedni poraz ljubljanskega moštva.

Ljubljana.
Hokejska čelada.
Arhiv STA

Za hokejisti Olimpije je črni december 2022 in tudi slovo od leta je minilo s porazom, čeprav so bili zeleno-beli v Mozartovem mestu blizu točki. Po osmem zaporednem porazu so Ljubljančani trdno zasidrani na predzadnjem mestu razpredelnice.

Ljubljančani so hladen tuš doživeli že v peti minuti, ko je zadel Benjamin Nissner. V drugem delu je Florian Baltram v 26. minuti podvojil vodstvo domačih, a je Rok Kapel že v naslednji minuti ob igralcu več na ledu gostom vrnil upanje.

Slovenskim prvakom se je v 48. minuti nasmihala točka, ko je izenačil Žiga Mehle. Na koncu pa so točke vendarle osvojili Avstrijci. Odločilni gol je v 57. minuti dosegel Paul Huber.