Dvoboj bratov Hernangomez Kataloncu

Evroliga 3. Nov 202314:31 0 komentarjev

V šestem krogu evrolige bodo danes odigrane še tri tekme. Derbi je bil odigran v Barceloni, kjer je v dvoboju bratov Hernangomez gostoval Panathinaikos. Zmage se je razveseselil Willy, ki je slavil z Barcelono. Partizan se je prav tako odpravil na gostovanje v Španijo k Baskoniji, kjer je utrpel tesen poraz peoti Baskoniji.

V 6. krogu je Crvena zvezda po velikem preobratu ugnala Bayern in vpisala drugo zmago v sezoni (74:68). Svoj delež je prispeval tudi slovenski reprezentant Mike Tobey.

Večji del tekme v beograjski Štark areni so bili v vodstvu Nemci, ki so največ vodili z 52:38. Sredi druge četrtine so se Srbi “razleteli” po parketu in pričeli hitro zmanjševati zaostanek. Na začetku zadnjega dela je Luka Mitrović domače vrnil v vodstvo, prvič po 8:7 po zgolj štirih minutah prve četrtine. Še dobro minuto pred koncem je bil izid izenačen na 68:68, nato je prosti met zadel junak Zvezde Miloš Teodosić, za njim po njegovi asistenci odločilno trojko še Yago Dos Santos. Teodosić je 16 točkam dodal kar 11 asistenc.

Svoje je prispeval tudi Mike Tobey, ki je tekmo sicer začel slabo in zgrešil tudi lahko zabijanje, a bil del niza, ki je Srbe vrnil v igro, na parketu pa je bil tudi v zadnjem delu dvoboja. Vpisal je 7 točk in 3 skoke.

Žige Samarja tokrat ni bilo v kadru Albe ob porazu na gostovanju v Valencii. Nemci so se odločili za spremenjeno rotacijo, je klub sporočil pred dvobojem.