Ovečkin do že neverjetnega 824. gola v ligi NHL

Newark, 26. 10. 2023 08.01 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
STA, Ž.K.
0

Ruski hokejski zvezdnik Aleksander Ovečkin je dosegel že 824. gol v karieri v severnoameriški ligi NHL. Ovečkin je ob zmagi Washington Capitals proti New Jersey Devils dosegel zadnji gol na tekmi, ko je slabi dve minuti pred koncem tekme zadel v nebranjena vrata. Prestolniki so tekmo v Newarku, ki je bila ta večer edina hokejska tekma lige NHL onstran Atlantika, dobili s 6:4.

Washington je že po prvi tretjini vodil s 3:0. A so se domači hokejisti vrnili in v drugi tretjini zabili štiri gole za vodstvo s 4:3. Nekdanji soigralec Anžeta Kopitarja pri Los Angeles Kingsih Tyler Toffoli je za domače vrage zabil dva gola.

Dylan Strome je po le 18 sekundah tretje tretjine zadel za izenačenje 4:4. To je bil drugi gol Stroma na tekmi. Connor McMichael pa je ekipi iz Washingtona zagotovil novo vodstvo s 5:4. Aleksander Ovečkin je nato minuto in 35 sekund pred koncem poskrbel za končni izid 6:4.

Največ golov v zgodovini lige NHL:

1. Wayne Gretzky ... 894 golov (1487 tekem)

2. Aleksander Ovečkin ... 824 golov (1353 tekem)

3. Gordie Howe ... 801 golov (1767 tekem)

4. Jaromir Jagr ... 766 golov (1733 tekem)

5. Brett Hull ... 741 golov (1269 tekem)

...

109. Anže Kopitar ... 396 golov (1298 tekem)

Po podatkih OptaSTATS je Washington postal prva ekipa v zgodovini lige NHL, ki je v prvi tretjini vodila s tremi goli, ne da bi prejela gol, nato v drugi tretjini prejela tri gole, ne da bi dosegla vsaj en zadetek, in nato tekmeca premagala, ko je v tretji tretjini znova zabila tri gole, ne da bi prejela gol.