PEKING 2022

Lindvik olimpijski prvak, Zajc najboljši Slovenec

Dobri slovenski nastopi so odličen obet za zadnjo skakalno tekmo teh iger.
Fotografija: FOTO: Kai Pfaffenbach, Reuters

Norveški smučarski skakalec Marius Lindvik je v Pekingu osvojil naslov olimpijskega prvaka na veliki skakalnici. Drugi po prvi seriji je v finalu preskočil tudi vodilnega po polovici tekme, zmagovalca na srednji napravi Japonca Rjojuja Kobajašija na drugem mestu. Najboljši Slovenec Timi Zajc, tretji po prvi seriji, je bil šesti.Na tretje mesto je s šestega po polovici tekme skočil vodilni skakalec to zimo v svetovnem pokalu, Nemec Karl Geiger.

image_alt
Dokler ni konec nastopa, so športniki egoisti

image_alt
Peter Prevc iskreno spregovoril o očetovski vlogi

image_alt
Tekma, polna diskvalifikacij, še vedno odmeva, Slovenci dobili zlato (FOTO)

Po prvi seriji so imeli slovenski skakalci odlično izhodišče: Zajc je bil tretji in je za prvim mestom zaostajal za 6,3 točke, v finalu pa se mu skok ni posrečil, daljava 130,5 metra je bila dovolj za šesto mesto. Peter Prevc, 13. po prvi seriji, ki mu je boljše izhodišče odnesel slab doskok, je v finalu napredoval na deseto mesto, Lovro Kos je bil 11., Cene Prevc pa 12. Dobri slovenski nastopi so odličen obet za zadnjo skakalno tekmo teh iger.

Po današnji tekmi skakalce na letošnjih zimskih igrah čaka le še ena tekma za odličja. V ponedeljek se bodo prav tako na veliki skakalnici v centru Džangdžjakovu pomerili še na moštveni preizkušnji, na kateri bodo spet med favoriti za olimpijski naslov. Selektor Robert Hrgota je potrdil, da se bosta za zadnjo vstopnico na zadnji olimpijski tekmi med seboj na nedeljskem treningu 'udarila' Cene Prevc in Anže Lanišek, s petim mestom v svetovnem pokalu sicer najboljši Slovenec to zimo, ki je izpadel za današnji nastop.