Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

ku
ku
0 31.03.2023 07:37:39

Luka Dončić ni mogel računati na 'slovensko pomoč', znašel se je še v večjih težavah

Košarkarji Denver Nuggets so v severnoameriški ligi NBA doma izgubili proti New Orleans Pelicans z 88:107. Obračun Milwaukee Bucks in Boston Celtics so zanesljivo dobili slednji s 140:99.

Denver, ki je najboljši v zahodni konferenci, si je že pred tem priigral končnico in je igral brez prvega zvezdnika Nikole Jokića. Tako je pri domačih z 21 točkami prednjačil Jamal Murray, medtem ko je Vlatko Čančar dobil le dve minuti igralnega časa, v tem času pa je njegova statistika ostala prazna. Pri zmagovalcih je bil najboljši Brandon Ingram, ki je dosegel trojni dvojček z 31 točkami, 11 skoki in 10 podajami.

Zmaga New Orleansa pa pomeni slabe novice za Dončićev Dallas. Pelicansi so namreč neposredni tekmec Dallasa za uvrstitev v turnir play-in za končnico, kjer bodo igrale ekipe od 7. do 10. mesta. New Orleans je zdaj z 38 zmagami in 38 porazi na devetem mestu, medtem ko je Dallas 11. s 37 zmagami in 40 porazi.

Na tekmi najboljših ekip vzhodne konference, Milwaukeeja in Bostona, sta blestela zvezdnika slednjega Jayson Tatum in Jaylen Brown, ki sta dosegla 40 oziroma 30 točk. Pri domačih je Giannis Antetokounmpo igral le 25 minut in prispeval 24 točk. Sedem minut pa je igral Goran Dragić in za poražence dosegel devet točk, zadel je vse svoje tri mete za tri točke, dva skoka, podajo in imel ukradeno žogo. Obe ekipi sta sicer že uvrščeni v končnico.

Značke: nba, košarka