Marco Asensio se je dokazal pri Mallorci, nato pa je 24. novembra 2014 prestopil k madridskemu Realu. Prestop je bil vreden štiri milijone evrov. Foto: EPA

Trener Carlo Ancelotti je lahko zelo zadovoljen z začetkom sezone. Real je oddal le dve točki proti Levanteju (3:3), vse preostale tekme pa je dobil. Tudi v Ligi prvakov je premagal Inter na San Siru.

Benzema razblinil vse načrte Mallorce
Že v 3. minuti so se vsi načrti Mallorce podrli. Josepu Gayi je v najbolj neprimernem trenutku spodrsnilo, Karim Benzema pa je sam krenil proti vratom in zlahka ukanil Manola Reino.

V 24. minuti je Rodrygo podal pred vrata, žoga je spremenila smer in se od vratarja Manola Reine odbila do Asensia, ki jo je z levico poslal v mrežo. Že v naslednji akciji je Mallorca znižala, Kang In Lee je z 18 metrov matiral Thibauta Courtoisa. Real je imel takoj pripravljen odgovor. Po pol ure je Asensio povečal prednost na 3:1 po podaji Benzemaja.

Karim Benzema je najboljši strelec španskega prvenstva z osmimi goli. Foto: EPA

Kraljevi klub blestel v drugem polčasu
Asensio, ki je igral za Mallorco med letoma 2006 in 2014, jo je klubu svoje mladosti res zagodel. V 55. minuti je še tretjič zadel z levo nogo.

V 78. minuti je David Alaba poslal predložek pred vrata, Benzemaju je žoga padla na hrbet. Francoski napadalec je prišel do strela, žoga je spremenila smer in preletela vratarja Reino za 5:1. Končni izid je postavil rezervist Isco šest minut pred koncem po podaji Viniciusa Juniorja.

Sevilla ugnala Valencio
Nogometaši Seville so s 3:1 ugnali Valencio in skočili na tretje mesto. Za Andaluzijce je že v 3. minuti zadel Papu Gomez, v 16. minuti pa je Toni Lato dosegel še avtogol za vodstvo domačih z 2:0. Na 3:0 je še v prvi polovici prvega polčasa zadel Rafa Mir, za končnih 3:1 pa je že v 31. minuti zadel Hugo Duro. Andaluzijski klub na petih tekmah še ni doživel poraza in je z 11 osvojenimi točkami tretji.