‘Rafa’ neprepričljiv, Swiatek izenačila Martino Hingis

Grand Slam 30. Jun 202223:37 0 komentarjev
Rafael Nadal

Rafael Nadal in Iga Swiatek sta v Wimbledonu oba napredovala v 3. krog tekmovanja. Španec je proti Ričardasu Berankisu izgubil niz, enako se je pripetilo tudi Poljakinji, a sta oba uvrščena med najboljših 32 na sveti travi.

Majorčan, ki letos na turnirjih velike četverice še ne pozna poraza, je za zmago potreboval 3 ure in sedem minut.

Ko je v četrtem nizu povedel, ju je z Berankisom ustavil dež, zato so organizatorji streho na osrednjem igrišču zaprli. V naslednjem krogu se bo Nadal pomeril proti Italijanu, Lorenzu Sonegu. Najbolj razburljivo srečanje tretjega kroga obeta duel med Stefanosom Cicipasom in Nickom Kyrgiosom, ki sta danes oba napredovala gladko.

Kdo bo kos Igi?

Poljakinja Iga Swiatek, trenutno najboljša teniška igralka na svetu, je v drugem krogu turnirja v Wimbledonu z nekaj težavami s 6:4, 4:6 in 6:3 ugnala Nizozemko Lesley Pattinamo Kerkhove, zabeležila 37. zaporedno zmago in s tem izenačila najdaljši niz zmag v zadnjih 32 letih. Ta je leta 1997 uspel Švicarki Martini Hingis.

Zadnji poraz je Poljakinja doživela februarja v Dubaju, potem pa je nizala zmage v Dohi, Indian Wellsu, Miamiju, Stuttgartu, Rimu, Madridu in Parizu.

Po sredinih porazih Emme Raducanu in Andyja Murraya so lahko domači navijači danes bolj zadovoljni. Najprej jih je razveselila Katie Boulter, ki je v drugem krogu z 2:1 premagala šesto nosilko in lansko finalistko Čehinjo Karolino Pliškovo, nato pa pri moških še Liam Broady, ki je v petih nizih izločil 12. nosilca Argentinca Diega Schwartzmana.

Med dvojicami je napredovala Andreja Klepač, v paru s Čilenko Alexo Guarachi sta s 6:3 in 6:4 premagali poljsko-avstralsko navezo Katarzyna Kawa/Monique Adamczak.