Robert Lewandowski je v letošnji sezoni dosegel že 28 zadetkov v Bundesligi. V zadnjih dveh letih je bil Fifin nogometaš leta. Foto: Reuters

25.000 gledalcev se je po dolgem času lahko zbralo na Allianz Areni. V prvem polčasu so videli zelo slabo predstavo serijskih nemških prvakov, ki si niso priigrali nobene priložnosti. Greuther Fürth je bil nevarnejši in tri minute pred odmorom je zasluženo povedel. Branimir Hrgota je izvedel prosti strel, zadel je Marcela Sabitzerja v koleno, žoga je spremenila smer in Sven Ulreich v vratih Bayerna je bil nemočen.

Kapetan Greuther Fürtha Branimir Hrgota je s prostega strela šokiral Bavarce tik pred odmorom. Foto: Reuters

Lewandowski izenačil po 34 sekundah drugega polčasa
Trener Julian Nagelsmann je takoj na začetku drugega polčasa v igro poslal drugega napadalca. Vstopil je Eric-Maxim Choupo-Moting. V prvi akciji drugega polčasa je Serge Gnabry z desne strani podal pred vrata, Choupo-Moting žoge ni dobro zadel, a se je odbila naravnost do Roberta Lewandowskega, ki jo je poslal v mrežo. Gostje so se pritoževali, da je Gnabryju žoga ušla čez črto, a je videosodnik zadetek potrdil.

Bavarci so zaigrali precej odločneje, ves čas so bili pred vrati gostov, ki jim ni več uspelo zadržati žoge na sredini igrišča. Sestavili niso niti treh podaj in bili so pod velikim pritiskom.

Griesbeck zatresel lastno mrežo
Po uri igre je Thomas Müller z desne strani podal pred vrata, Sebastian Griesbeck je skušal posredovati pred Lewandowskim, a je nespretno potisnil žogo v lastno mrežo.

Po vodstvu je Bayern znova močno padel v igri. Gostje so začutili priložnost. Branilec Marco Meyerhöfer je z močnim strelom z 20 metrov zadel vratnico v 67. minuti, nato pa je iz bližine še štiri minute zatem znova zadel vratnico.

Odločitev je padla osem minut pred koncem, ko je Joshua Kimmich podal iz kota. Niklas Süle je žogo z glavo podaljšal pred vrata, Lewandowski pa jo je z glavo poslal v mrežo. To je bil že 28. zadetek Poljaka v tej sezoni. Rekordnih 41 golov iz lanske sezone ni nedosegljivih, do konca je še enajst krogov. Končni izid je postavil Choupo-Moting v 91. minuti po podaji Gnabryja z desne strani.

"V prvem polčasu smo bili nenevarni, nismo igrali s pravo energijo. Zadovoljen sem s prvimi 20 minutami po odmoru. Po zaostanku z 1:2 so se gostje odprli, več so tvegali. Na koncu je bila to zelo pomembna zmaga," je poudaril trener Nagelsmann.

Kapetan Marco Reus je bil z dvema goloma in tremi podajami razred zase na zelenici stadiona Westfalen. Foto: Reuters

Izjemna predstava dortmundske Borussie
Precej prepričljivejša je spomladi Borussia Dortmund. Črno-rumeni so jeseni izpadli iz Lige prvakov, po porazu z 2:4 proti Rangersom pa jim zelo slabo kaže tudi v Evropski ligi. Vse bodo torej stavili na prvenstvo. Tokrat so zares navdušili 10.000 navijačev. Ukrepi v Porurju so še vedno zelo strogi.

V 26. minuti je vratarju Gladbacha Yannu Sommerju še uspelo odbiti strel Donyella Malena, Marco Reus pa je nato zatresel mrežo. Vlogi sta zamenjala šest minut zatem. Nizozemec je povišal na 2:0.

Po uri igre je Jonas Hofmann zadel prečko. To je bila najlepša priložnost za goste na tekmi. V zadnjih 20 minutah so nato popolnoma popustili. Trener Dortmunda Marco Rose je potegnil prave ase iz rokava. Marius Wolf in Youssoufa Moukoko sta se takoj vpisala med strelce. Najboljši igralec tekme Reus je povišal na 5:0, nato pa je z bele točke zadel še Emre Can v sodnikovem dodatku.

Rose pričakuje tako igro vsak teden
"To je bil pravi odziv po četrtkovem porazu v Evropski ligi. Preprosto moramo biti bolj konstantni. Vsak teden moramo prikazati tako igro. Šele na tak način bomo uspešni in navijači bodo srečni," je povedal trener Rose.

Dani Olmo in Yussuf Poulsen se veselita gladke zmage rdečih vragov na olimpijskem stadionu v Berlinu. Leipzig je po prihodu trenerja Domenica Tedesca ujel zmagoviti ritem in je že na mestih, ki vodijo v Ligo prvakov v prihodnji sezoni. Foto: AP

Hertha po izključitvi Kempfa doživela polom
Na večerni tekmi je bil tudi Leipzig zelo učinkovit. Hertha je doživela pravi polom na olimpijskem stadionu v Berlinu (1:6). Kevin Kampl je tokrat sedel na klopi.

Stevan Jovetić je v 48. minuti izenačil na 1:1. Ključen dogodek na tekmi se je zgodil po uri igre. Marc-Oliver Kempf je dobil rdeči karton, potem ko je potegnil Christopherja Nkunkuja za dres v kazenskem prostoru. Francoz je kar sam uspešno izvedel strel z bele točke. Z igralcem manj so bili Berlinčani nemočni. Nkunku je z z levico povišal na 1:3, mrežo domačih pa so do konca tekme napolnili še Yussuf Poulsen, Amadou Haidara in Dani Olmo.

"Končni izid ne prikaže dogajanja na igrišču. Zmaga ni bila lahka. Po prvem polčasu bi morali voditi vsaj z 2:0, nato pa smo takoj na začetku drugega polčasa prejeli zadetek za 1:1," je pojasnil trener Leipziga Domenico Tedesco, ki je pred štirimi leti popeljal Schalke do drugega mesta v prvenstvu. Zdaj ekipa iz Gelsenkirchna igra v drugi ligi.