SP V ODBOJKI 2022

Odbojkarji Italije svetovni prvaki, kljub srčnosti Slovencev Brazilci osvojili bron

Slovenski odbojkarji po porazu proti Braziliji z 1 : 3 svetovno prvenstvo končali na četrtem mestu.
Fotografija: FOTO: Jure Eržen, Delo

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je na svetovnem prvenstvu osvojila četrto mesto. Potem ko se je v domačem delu uvrstila v polfinale, je v Katovicah izgubila oba dvoboja – po Italijanih v polfinalu jih je v malem finalu premagala še Brazilija. Brazilci so bili boljši s 3 : 1 (18, 18, –22, 18).

Slovenskim odbojkarjem ni uspel veliki met, da bi se po treh srebrnih odličjih na evropskih prvenstvih okitili tudi z medaljo na svetovnem prvenstvu. Izbranci Gheorgeja Cretuja so se sicer srčno borili, a v odločilnih trenutkih niso našli orožja za brazilske začetne udarce, ki so bili razlog, da se Južnoameričani veselijo svojega sedmega odličja na svetovnih prvenstvih, prvega bronastega.

V primerjavi s tekmo z Italijani so tokrat varovanci Gheorgeja Cretuja z izjemo tretjega niza dobro začeli, toda le majhen padec zbranosti so izkušeni tekmeci znali izkoristiti, si priboriti prednost in jo držati do konca.

Slovenci so zaostajali z 0 : 2 v nizih in 8 : 14 v tretjem, a se niso hoteli predati in so tekmeca z osvojenim nizom in tudi vodstvom 4 : 0 v četrtem prestrašili, a kakovost je bila vendarle na strani Brazilcev, ki so zasluženo zmagali.