Crvena zvezda po novi drami na pragu zmagoslavja v ligi Aba

Beograd, 18. 05. 2021 16.51 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
J.B., STA
0

Košarkarji Crvene zvezde v finalu lige Aba proti Budućnosti vodijo z 2:0. Tudi drugo tekmo doma so dobili po hudem boju, rezultat je bil 85:79 (30:17, 55:41, 63:70). Serija na tri dobljene zmage se zdaj seli v Podgorico, kjer se lahko Beograjčani že v soboto veselijo novega naslova.

Najboljši strelci na drugi tekmi finala lige Aba med Crveno zvezdo in Budućnostjo FOTO: Sofascore.com

Tekma je postregla s številnimi preobrati. Prvi polčas so za 14 točk dobili Srbi, a so nato Črnogorci popravili obrambo, tretjo četrtino dobili z izidom 29:8. Še šest minut in pol pred koncem so vodili za devet točk (65:74), vendar nato skoraj štiri minute niso dosegli koša in dopustili tekmecem, da spet preidejo v vodstvo. S trojko Nikole Ivanovića so nato Podgoričani spet povedli, toda končnica je pripadla gostiteljem.

Pri Crveni zvezdi je bil s 27 točkami najučinkovitejši Ognjen Dobrić, pri gostih je Danilo Nikolić dosegel točko manj.