Liga ABA
Odigrani sta bili še dve tekmi 12. kroga lige Nova KBM.

Ggd Šenčur - Krka 73:77
(18:22, 46:42, 51:59)
* Dvorana Šenčur, gledalcev 200, sodniki: Grbić (Ljubljana), Krajnc (Maribor), Mohorič (Velenje).
* Gorenjska gradbena družba Šenčur: Novak 4, Ožegovič 9, Tešić 7 (1:1), Rojc 4, Murić 13 (2:3), Hrstić 11 (1:1), Malovčič 12, Rudovič 5 (0:1), Walford 4 (2:2), Ahmedović 4.
* Krka: Stergar 4 (2:2), Cerkvenik 5 (0:1), Stipčević 11 (1:1), Jurkovič 3 (1:4), Spasojević 21 (2:2), Špan 5 (2:2), Škedelj 7 (1:1), Macura 21 (5:7).
* Prosti meti: Ggd Šenčur 6:8, Krka 14:20.
* Met za tri točke: Ggd Šenčur 7:24 (Malovčič 2, Hrstić 2, Rudovič, Murić, Ožegovič), Krka 7:23 (Spasojević 3, Stipčević 2, Cerkvenik, Špan).
* Osebne napake: Ggd Šenčur 23, Krka 16.
* Pet osebnih: Tešić (37.).

Košarkarji Krke so leto 2022 zaključili z dvanajsto zmago, kar pomeni, da v sezoni 2022/23 v ligi Nova KBM še ne poznajo poraza. V Šenčurju so še tretjič v tej sezoni premagali Gorenjsko gradbeno družbo; dvakrat so bili boljši v domačem prvenstvu, enkrat pa v regionalnem tekmovanju.

Za Ggd Šenčur je to šesti poraz v ligi Nova KBM, četrti v zadnjih petih nastopih ali šesti v sedmih tekmah. Varovanci trenerja Miljana Pavkovića so v zadnjem mesecu dobili zgolj en dvoboj.

Tako kot prvi dve tekmi, ki sta se končali s tremi oziroma šestimi točkami razlike, je bila tudi današnja izenačena vse do konca. Krko - zaradi bolezni prvega trenerja Gašperja Okorna jo je vodil Igor Kešelj - je iz zagate v zadnjih minutah z dvema trojkama rešil Radosav Spasojević, ki je bil ob Juriju Macuri najboljši strelec tekme.

Oba sta dosegla po 21 točk. Macura (met iz igre 8:10) je ob tem pobral še 12 odbitih žog (indeks 28), Spasojević pa je zadel tri trojke, imel tri skoke ter tri podaje. Pri domačih se je vseh deset igralcev, ki so stopili na parket, vpisalo med strelce že v prvem polčasu, na koncu pa sta največ točk dosegla Dino Murić (13 točk, met 5:16) in Alen Malovčič (12 točk, 6 skokov).

V 13. krogu bo Gorenjska gradbena družba Šenčur gostovala v Šentjurju (7. 1.), Krko pa 8. januarja čaka derbi s Helios Suns.

Hopsi Polzela - Terme Olimia 69:68

(19:17, 42:34, 53:62)
* Dvorana Polzela, gledalcev 250, sodniki: Španič (Postojna), Rener (Koper), Rebeušek (Celje).
* Hopsi Polzela: Pešak 7, Besedić 12 (2:2), Glavan 9 (0:3), Vranjkovič 8, Grušovnik 2, Goltnik 14, Vasilić 8 (1:1), Pelko 9 (2:2).
* Terme Olimia Podčetrtek: Muratović 14 (4:6), Kosič 5, Škorjanc 5 (0:2), Švigelj 6, Struger 6 (2:4), Čebular 3, Atanacković 8 (1:2), Tadić 21 (0:1).
* Prosti meti: Hopsi Polzela 5:8, Terme Olimia 7:15.
* Met za tri točke: Hopsi Polzela 10:24 (Goltnik 4, Besedić 2, Pešak, Glavan, Pelko, Vasilić), Terme Olimia 7:24 (Muratović 2, Kosič, Čebular, Atanacković, Tadić, Škorjanc).
* Osebne napake: Hopsi Polzela 21, Terme Olimia 18.
* Pet osebnih: Atanacković (37.).

Hopsi so prekinili serijo treh porazov in se s peto zmago vrnili v sredino lestvice lige Nova KBM, Terme Olimia pa so doživele sedmi poraz, petega na gostovanjih.

Za razliko od prve tekme sredi oktobra, ki so jo Podčetrtani dobili s 33 točkami razlike, je bil tokratni dvoboj izenačen vse do konca. Domači so dobili prvi polčas (42:34), gostje so prevladovali v tretji četrtini (25:9), odločitev o zmagovalcu pa je padla v zadnji minuti.

Milojko Vasilić je 60 sekund pred iztekom časa zadel trojko za vodstvo domačih 69:68, v zadnjem napadu pa so gostje trikrat poskusili z metom na koš, vendar noben ni bil dovolj blizu za zmago.

Dvoboj dveh najboljših strelcev lige Nova KBM je za malenkost dobil Jure Pelko (9 točk), ki je tako kot Simo Atanacković (8 točk) precej zaostal za svojim povprečjem.

Pri domačih je z metom za tri točke 4:5 izstopal Iztok Goltnik (14 točk), pri gostih pa se je z 21 točkami in 10 skoki izkazal Nikola Tadić.

Hopsi bodo v naslednjem krogu 7. januarja gostovali v Rogaški Slatini, Terme Olimia pa 9. januarja pri LTH Castings.