Okafor (znova) zlati rezervist Milana

Rim, 01. 03. 2024 22.48 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

V prvi tekmi 27. kroga italijanske Serie A sta se na Olimpicu pomerila Lazio in Milan. Dolgo je kazalo na delitev točk, dokler ni v 88. minuti za veliko zmago gostov poskrbel rezervist Noah Okafor. V sodniškem dodatku sta bila izključena kar dva nogometaša Lazia, skupno pa so Rimljani vročo tekmo sklenili z osmimi možmi na igrišču.

Lazio – Milan
Lazio – Milan FOTO: Sofascore.com

Lazio je že v 57. minuti ostal z igralcem manj na igrišču po drugem rumenem kartonu Luce Pellegrinija. Milan je številčno prednost unovčil v 88. minuti, ko je zadel Noah Okafor. Že v sodniškem dodatku sta pri Laziu neposredna rdeča kartona dobila še Adam Marušić in Matteo Guendouzi.

V soboto bo Udinese Sandija Lovrića, Jake Bijola in Davida Pejičića gostil Salernitano, Monza Romo Lovra Goliča, Torino pa Fiorentino.

Nedeljski spored bosta odprla Verona in Sassuolo. Slednji je po porazu pred dnevi proti Napoliju z 1:6 na trenersko mesto do konca sezone postavil Davideja Ballardinija, Emiliana Bigico, ki je začasno vodil ekipo, pa je poslal nazaj v mladinski pogon. Sassuolo se sicer bori za obstanek.

V nedeljo bo še Empoli igral proti Cagliariju, Frosinone proti Lecceju, Atalanta proti Bologni, Napoli pa proti Juventusu. Krog bosta v ponedeljek zaprla vodilni Inter in Genoa.

Milan je po današnji zmagi s 56 točkami na tretjem mestu, točko za drugouvrščenim Juventusom in 13 za vodilnim Interjem. Lazio je deveti.