Panathinaikosu grški pokal, finale spremljala navijaška divjanja

Atene, 22. 05. 2022 08.11 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
M.J., STA
0

Nogometaši Panathinaikosa so zmagovalci grškega pokala, potem ko so v finalu v Atenah premagali solunski Paok z 1:0. Slovenski reprezentant Jasmin Kurtić je za poražence igral vso tekmo. Edini gol na tekmi je sicer dosegel Aitor Cantalapiedra, ko je v 33. minuti zadel z bele pike. Takoj po tem pa se je zgodil incident, saj je Španca zadel kamen s tribune, zaradi česar so tekmo prekinili za več kot pol ure. Tekma se je sicer že začela s polurno zamudo zaradi spopadov navijaških skupin na stadionu. Za Panathinaikos je to sicer 19. pokalna lovorika in prva po letu 2014. Paok ostaja pri osmih pokalih.

O navijaških izgredih po Hrvaški poročajo tudi v Grčiji. Na finalu tamkajšnjega nogometnega pokala med atenskim Panathinaikosom in Paokom iz Soluna je tik pred tekmo na stadionu prišlo do množičnega spopada navijačev obeh moštev, masivne uporabe pirotehnike in napada na policijo. Policija je za umiritev grških huliganov uporabila solzivec, tekma se je začela s 40 minutami zamude, nogometaši in trenerji obeh moštev pa so tožili zaradi oteženega dihanja.

Odločilni gol na tekmi je v 33. minuti dosegel Aitor Cantalapiedra z bele pike ter Panathinaikosu, za katerega igra tudi Jasmin Kurtić, priigral prvi klubski naslov po letu 2014, sicer pa že 19. v bogati klubski zgodovini. Tudi Cantalapiedra je bil žrtev navijaškega napada, saj je z dela tribune, na katerem so bili navijači Paoka, po doseženem golu priletel kamen.

Nato je bila tekma vnovič prekinjena, po tem incidentu pa so igralci lahko nadaljevali.