Deseti zaporedni poraz jezernikov v mestnem derbiju

Denver, 25. 01. 2023 09.24 |

M.J., STA
0

Srb Nikola Jokić je na tekmi lige NBA prinesel zmago Denverju s košem 16,2 sekunde pred koncem, tekmo je končal s 25 točkami, 11 skoki in desetimi podajami ter z metom 11:21 vpisal rekordni petnajsti trojni dvojček v sezoni. Prav lahko se zgodi, da bo tretjič zaporedoma najkoristnejši igralec rednega dela sezone, kar je bil nazadnje Larry Bird med letoma 1984 in 1986.

Vlatko Čančar
Vlatko Čančar FOTO: AP

Ekipa Indiana Pacers je doma ugnala Chicago Bullse s 116:110, za goste Goran Dragić ni igral, igralci Denver Nuggets pa so v New Orleansu z 99:98 premagali Pelicanse. Za zmagovite goste je Vlatko Čančar v 14 minutah in sedmih sekundah zbral dve točki, tri skoke in podajo. Denver je najboljša ekipa zahodnega dela lige in druga v ligi za Bostonom. Ta je v Miamiju izgubil s Heatom s 85:98. Domači so zaostajali že za 15 točk, a so nato Bam Adebayo (30 točk) in soigralci preobrnili potek tekme. V zadnji četrtini jim je to uspelo po delnem izidu 10:0 ter so zabeležili šesto zaporedno domačo zmago.

LeBron James je s 46 točkami, osmimi skoki in sedmimi podajami vodil Lakerse, ki pa so visoko in desetič v nizu izgubili mestni derbi v Los Angelesu s Clippersi s 115:133. Paul George je za zmagovalce, ki so imeli 50-odstotni met trojk, dosegel 27 točk, devet skokov in štiri podaje, Kawhi Leonard je dodal 25 točk, devet skokov in tri podaje. James sedaj za 177 točk zaostaja za Kareemom Abdul-Jabbarjem na vrhu večne lestvice strelcev (38.387).