Gol Jenka premalo – Jesenice sklonjenih glav iz Italije

Alpska liga 9. Apr 202222:57 > 23:10 0 komentarjev

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so na prvi tekmi finala alpske lige izgubili proti Asiagu z 1:4 (0:0, 1:2, 0:2). Čeprav so več streljali, se je poznala odsotnost nekaterih nosilcev igre v obrambi. Italijani so tako v seriji na tri zmage povedli z 1:0, železarji pa bodo imeli priložnost za maščevanje že v torek, ko bo druga tekma na Gorenjskem.

Oslabljeni Jeseničani, ki so igrali brez Nejca Stojana, Davida Planka ter Saša Rajsarja in Timoteja Kočarja, ki sta predčasno končala sezono, so na svoji prvi finalni tekmi, odkar nastopajo v alpski ligi, zabeležili poraz. Usodna je bila predvsem črna minuta ob koncu druge tretjine. Ob lovljenju izenačenja pa so gostje prejeli še tretji zadetek, ki je dokončno odločil tekmo.

V 58 sekundah popoln preobrat

Čeprav se je prva tretjina končala brez golov, sta si obe ekipi priigrali kar nekaj lepih priložnosti. Jeseničani so sicer več streljali (14:10), bližje zadetku pa so bili domači.

V drugem delu igre so železarji izkoristili tretjo priložnost ob igri s hokejistom več. Jaša Jenko je v 30. minuti v gneči pred domačim vratarjem plošček poslal v mrežo za vodstvo Jeseničanov. Italijanov to ni presekalo, ob koncu druge tretjine so v razmaku vsega 58 sekund povsem preobrnili izid.

Najprej je za izenačenje v 37. minuti po lepem preigravanju poskrbel Anthony Salinitri, v vodstvo pa je Asiago prišel po strelu Lorenza Casettija, ko je plošček na poti do vrat spremenil smer in premagal Oscarja Fröberga (25 obramb) v jeseniških vratih. Na začetku zadnje tretjine je Jeseničane dokončno presekal še tretji zadetek domačih, ko je bil na pravem mestu Jose Antonio Magnabosco.

Več kot tri minute in pol brez vratarja, a brez uspeha

Čeprav so varovanci Nika Zupančiča v zadnjih dobrih treh minutah poskusili tudi brez vratarja in nevarno pretili, Gianluce Vallinija (33 obramb) niso več premagali. Za nameček je v prazno mrežo za končni izid plošček poslal še Cameron Ginnetti. Asiago se je tako veselil sorazmerno visoke zmage (4:1), ki pa ni realen pokazatelj razmerja moči na ledeni ploskvi. Moštvi sta bili namreč veliko bolj izenačeni, kot se zdi ob pogledu na semafor.

Druga tekma v seriji, v kateri igrajo na tri zmage, bo v torek v Podmežakli (19.00), ko bodo Jesenice prvič pred domačimi navijači nastopile v finalu AHL in lovile izenačenje v seriji. Tretja tekma bo v Asiagu v četrtek (20.30), morebitni četrta in peta pa 16. (Jesenice) oz. 19. aprila (Asiago).

Alpska liga, finale, prva tekma

Sobota, 9. april:

Asiago – Jesenice 4:1 (0:0, 2:1, 2:0) /1:0/
Strelci: 0:1 Jenko (Elo, 30.), 1:1 Salinitri (Magnabosco, 37.), 2:1 Casetti (Marchetti, 38.), 3:1 Magnabosco (Iacobellis, 44.), 4:1 Ginnetti (60.)

V poševnicah je zapisan izid v zmagah. Moštvi igrata na tri zmage. Druga tekma bo v torek, 12. aprila, na Jesenicah.