Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

Velika drama kapetana Celja: Po tekmi z Domžalami...

(dž)
0 17.11.2022 10:39:36

Jaka Remec do polfinala

KZS
Pretekli konec tedna je v Abu Dabiju potekalo urbano svetovno prvenstvo v kolesarstvu BMX, ki med gledalci postaja vse bolj priljubljeno.

Kolesarji so na BMX-kolesih počenjali prave vragolije, ki so bile prava paša za oči. Tudi pri nas se ta segment kolesarstva hitro razvija in imamo nekaj talentov, ki bi lahko v nekaj letih krojili vrh svetovnega urbanega kolesarstva.

Slovenski predstavnik na svetovnem prvenstvu je bil član Red Bulla Jaka Remec. Nastopil je v BMX freestylu, ki poteka v parku, in prikazal odlične nastope. Po odličnem začetku je Jakovo sezono v veliki meri krojila poškodba zapestja, ki se je zgodila pred poletjem in zahtevala dolgo rehabilitacijo. Zaradi nje je bil primoran izpustiti evropsko prvenstvo v Münchnu, kjer bi se lahko boril z najboljšimi. Nov velik cilj je bilo tako svetovno prvenstvo v Abu Dabiju.

Po uvodnem treningu prvi dan tekmovanja so nato tekmovalce čakale kvalifikacije. Izmed 58 tekmovalcev se jih je najboljših 24 uvrstilo v polfinale. Jaka je prikazal dobri in zanesljivi vožnji ter končal na 22. mestu, kar je pomenilo, da je v soboto nato nastopil v polfinalu. Tam je dosegel rezultat 70 točk, kar je na koncu zadoščalo za končno 21. mesto. Samo najboljših 12 tekmovalcev se je uvrstilo v veliki finale. Za Remca je to še vedno odličen rezultat in kazalec, da smo Slovenci tudi v tej disciplini blizu svetovnemu vrhu.

Veliki finale je postregel s pravo poslastico. Svetovni prvak je postal Japonec Rimu Nakamura, srebrno kolajno je osvojil Američan Justin Dowell in bronasto evropski prvak, Francoz Anthony Jeanjean.