Tottenham z zmago proti Arsenalu odprl boj za mesto v Ligi prvakov

London, 12. 05. 2022 18.59 |

M.J., T.Š.
0

V zaostali tekmi 22. kroga angleške Premier League sta se v Londonu pomerila mestna tekmeca Arsenal in Tottenham. Obračun je bil zelo pomemben v boju za preboj na mesta, ki v naslednji sezoni zagotavljajo preboj v nogometno Ligo prvakov. Spursi so zmagali s 3:0, dva gola je dosegel Harry Kane.

Harry Kane je dosegel dva gola v prvem polčasu.
Harry Kane je dosegel dva gola v prvem polčasu. FOTO: AP

Domači trener Antonio Conte je na igrišče poslal naslednjo postavo: Hugo Lloris, Davinson Sanchez, Eric Dier, Ben Davies, Emerson Royal, Rodrigo Bentancur, Pierre-Emile Hojbjerg, Ryan Sessegnon, Dejan Kulusevski, Harry Kane, Son Heung-Min. Na drugi strani se je Mikel Arteta odločil za naslednjo enajsterico: Aaron Ramsdale, Cedric Soares, Rob Holding, Gabriel Magalhaes, Taekhiro Tomiyasu, Mohamed Elneny, Granit Xhaka, Bukayo Saka, Martin Odegaard, Gabriel Martinelli, Eddie Nketiah.

Tottenham - Arsenal
Tottenham - Arsenal FOTO: Sofascore.com

Arsenal bi si z zmago zagotovil mesto v Ligi prvakov, toda na koncu bodo morali počakati, saj je bil prvi polčas v znamenju Tottenhama. V glavni vlogi je bil Harry Kane, ki je dosegel dva gola. Prvega iz enajstmetrovke v 22. minuti, drugega v 37. minuti. Velike težave za Arteto in Arsenal je bila tudi izključitev Roba Holdinga, ki je v 33. minuti dobil rdeči karton (drugega rumenega) in težko je bilo pričakovati, da bi lahko topničarji obrnili izid v svojo korist do konca tekme.

To je bilo še očitneje ob začetku drugega polčasa, saj so Spursi v 47. minuti vodili že s 3:0, uspešen je bil Heung-Min Son. Topničarji so se z igralcem manj trudili, a je bila prednost previsoka in spursi so vpisali tri pomembne točke, ki obetajo zelo zanimiv boj v končnici prvenstva.

Do konca prvenstva sta sicer le še dva kroga, Tottenham sedaj le še točko zaostaja za Arsenalom, ki je na četrtem mestu lestvice, zadnjem, ki še vodi v Ligo prvakov v novi sezoni.