Hokej

Edmonton izenačil serijo z Vancouvrom, Boston ostaja v igri za finale

Edmonton, 15. 05. 2024 07.23 | Posodobljeno pred 14 dnevi

Hokejisti Edmontona so v polfinalu vzhodne konference severnoameriške lige NHL premagali Vancouver Canucks s 3:2 in izid v zmagah izenačili na 2:2. Na vzhodu pa je Boston na gostovanju na Floridi presenetljivo slavil z 2:1 in v skupnem seštevku znižal na 2:3.

V Edmontonu je bil igralec dneva Nemec Leon Draisaitl, ki je zadel za 1:0 in dosegel že osmi gol v play offu, Nemec pa je bil nato 39 sekund pred koncem tudi podajalec pri odločilnem golu Evana Boucharda.

Leon Draisaitl
Leon Draisaitl FOTO: AP

Sprva je kazalo na zmago Edmontona, potem ko je v 40. minuti na 2:0 povišal Ryan Nugent-Hopkins. A v uvodni minuti zadnje tretjine je znižal Conor Garland, v predzadnji minuti napete tekme pa je izenačil Dakota Joshua. Le 62 sekund kasneje je domačim zmago priigral Bouchard.

Naslednjo tekmo v boju na štiri zmage bosta ekipi odigrali v petek v Vancouvru.

Florida pa je na vzhodu zapravila priložnost, da zaključi serijo z Bostonom. Na domačem ledu je izgubila peto tekmo z 1:2 in serija se zdaj seli v Massachusetts, kjer Boston v noči na soboto čaka naslednja tekma za preživetje.

Za goste je v prvem delu zadel Morgan Geekie, v 27. minuti je poravnal Sam Reinhart, le štiri minute kasneje pa je končni izid postavil Charlie McAvoy.

Florida je v zadnjem delu "vrgla vse v napad", a je vratar Bostona Jeremy Swayman nizal obrambo za obrambo, skupaj jih je zbral 29, ter svoji ekipi izdatno pomagal do pomembne zmage. Najbolj pomembno obrambo je bržkone prispeval osem sekund pred koncem, ko je Reinhartu ubranil strel od blizu.

"Imamo izjemno zanesljivega vratarja. To daje samozavest tudi vsem ostalim," je po tekmi pomembno vlogo Swaymana potrdil tudi trener Bostona Jim Montgomery.