Berlin, 20. 12. 2023 23.09 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
STA, A.V.
0

Vodilni ekipi nemškega prvenstva Bayer Leverkusen in Bayern München sta v 16. krogu, zadnjem v tem letu, zabeležili novi zmagi. Bayer je doma s 4:0 ugnal Bochum, Bayern pa je bil v gosteh z 2:1 boljši od Wolfsburga in ob tekmi manj zadržal zaostanek štirih točk za lekarnarji.

V Leverkusnu so domači, varovanci Xabija Alonsa, vprašanje zmagovalca rešili praktično v dveh minutah. Glavno vlogo pri tem je imel češki reprezentančni napadalec Patrik Schick. Najprej je po preigravanju vratarja izboril enajstmetrovko, jo v 30. minuti sam zanesljivo izvedel, dve minuti pozneje pa je zaključil še protinapad. A to še ni bilo vse, kar je pokazal Čeh. Ob koncu prvega dela je dosegel še tretji gol, ko je bil po kotu najvišji v kazenskem prostoru. Končni izid je v 69. minuti postavil Victor Boniface.

Bayer ni izgubil že na 24 zaporednih tekmah v vseh tekmovanjih, zabeležil je kar 21 zmag. Zadnja ekipa, ki ga je premagala, je bil v končnici lanskega prvenstva prav Bochum. Tudi v Wolfsburgu je bilo videti, da bo oslabljeni Bayern večino dela opravil že v prvem polčasu, v katerem je domače povsem nadigral. Bunker Wolfsburga je zdržal do 33. minute, ko sta ga prebila Thomas Müller in Jamal Musiala. Prvi je podal z desne strani, drugi pa je natančno streljal z glavo. Deset minut pozneje je z mojstrskim strelom z 18 metrov svoj 21. gol v prvenstvu dosegel Harry Kane, toda za to, da Bavarci niso odšli povsem mirni na odmor, je v sodniškem dodatku s strelom z razdalje poskrbel Maximilian Arnold.

Statistika tekme: Wolfsburg vs. Bayern München
Statistika tekme: Wolfsburg vs. Bayern München FOTO: Sofascore.com

Potem ko so gosti v prvem delu zapravili še nekaj priložnosti, zadeli tudi okvir vrat, so v drugem delu pritisnili domači, bili nekajkrat nevarni, toda izid se ni spremenil. Zanesljivo zmago je vknjižil Stuttgart, ki je bil s 3:0 boljši od Augsburga, s tem se je spet vrnil pred Leipzig na tretje mesto. V derbiju začelja je Union Berlin z 2:0 ugnal Köln, Eintracht Frankfurt je bil z 2:1 boljši od Borussie Mönchengladbach, domači so z igralcem manj dva gola dosegli v zadnjih trenutkih tekme. Z golom v zaključku tekme je do treh točk prišel Heidenheim, s 3:2 je premagal Freiburg.