Islandci so ustavili Madžare in se prebili v drugi del evropskega prvenstva, kjer bodo za uvod v četrtek igrali proti Danski. Foto: EPA
Madžarska po slovenskem scenariju končala domači EP

Madžarom se je zgodilo isto kot Slovencem – prvenstvo z eno samo zmago končujejo že pred začetkom glavnega dela. Tekma je bila kakovostna in razburljiva do konca. Islandci so v 57. minuti povedli z 31:29 (Sigvaldi Gudjohnsson). Madžari so bili v finišu, čeprav so imeli dve minuti igralca več, preveč nervozni v napadu: Dominik Mathe je zapravil sedemmetrovko, nato je Bendeguz Boka prestopil, za piko na i je Björgvin Pall Gustavsson, z 12 obrambami eden od junakov v islandski ekipi, ubranil še strel Matea Lekaia.

Mate Lekai je dosegel tri gole iz šestih strelov. Foto: EPA

Omar Magnusson (osem zadetkov, štiri asistence) je bil izbran za najboljšega igralca tekme. Prvi strelec je bil Bjarki Mar Elisson (devet zadetkov).

Iz skupine B je napredovala še Nizozemska ki je za en gol (32:31) ugnala Portugalsko.

V skupini D je Nemčija po zmagi nad Poljsko s 30:23 osvojila prvo mesto v skupini.

Iz vsake predtekmovalne skupine sta se v nadaljnje tekmovanje uvrstili po dve najboljši reprezentanci. Prvenstvo se bo nadaljevalo z boji v skupini I in skupini II, prvi dve ekipi si bosta zagotovili nastop v polfinalu.