Olimpija na terenu največjih tekmecev potrdila državni naslov

Hokej 15. Mar 202420:57 > 20:57 1 komentar

Hokejisti Olimpije so še 19. v samostojni Sloveniji državni prvaki. Na najbolj izenačeni tekmi letošnje finalne serije so z 2:0 premagali večne rivale z Jesenic in na ekspresen način (4:0 v zmagah) prišli do nove zvezdice. S tem je klubske sezone na naših tleh konec, konec aprila pa bo na delu spet reprezentanca, ki jo čaka svetovno prvenstvo divizije I skupine A v Bolzanu.

Po četrti zmagi v osmih dneh je Olimpija na najhitrejši možen način do novega naslova državnih prvakov, tretjega zapored. Jeseničani so se v lepo zapolnjeni Podmežakli dobro upirali favoriziranim tekmecem, najbolje v tokratnem finalu. Gostje so mrežo Žana Usa prvič zatresli v 34. minuti prek Žige Panceta, v zadnji tretjini pa so končno slavje potrdili še z golom Trevorja Goocha.

Izenačen, a neučinkovit začetek

Jeseničani so v prvo tretjino vstopili veliko bolje kot na prejšnji tekmi v Tivoliju in že v uvodnih dveh minutah trikratno nevarno sprožili proti vratarju Olimpije Lukašu Horaku. Bolj kot se je prvi del tekme bližal koncu, bolj opazna je bila prevlada Ljubljančanov. Ti so veliko streljali, a jih je požrtvovalna železarska obramba na čelu z Usom uspešno zaustavljala. Pred prvim odmorom se je sijajna situacija za zadetek ponudila Tadeju Čimžarju iz protinapada, a je sprožil mimo vrat. Zeleno-beli pa so tik pred sireno preživeli še nevaren powerplay tekmeca.

Jesenice - Olimpija

Nekdanji kapetan kronal premoč

V odličnem vzdušju, za katerega je poleg tradicionalno glasnih domačih navijačev poskrbelo še za dva avtobusa ljubljanskih ljubiteljev hokeja, se je podobna slika nadaljevala tudi v drugi tretjini. Olimpija je streljala s praktično vseh položajev, a se Us ni dal premagati. V 27. minuti mu je po strelu Goocha pomagala tudi prečka, v 29. minuti pa je fantastično ustavil strel Jake Sodja. Tudi Jesenice so imele svoje priložnosti za vodstvo, a so vendarle povedli gostje. V 34. minuti je po hitri akciji z desne strani podal Gooch, na oddaljenejši vratnici pa je plošček v mrežo pospravil Žiga Pance. Domači bi prek Grege Pazlarja in predvsem Urbana Sodje do drugega odmora lahko izenačili, a je obakrat odlično posredoval Horak.

Gooch potrdil zmago

Če je Olimpija za prvi gol potrebovala 34 minut, so drugič zadeli že 29 sekund po prihodu iz garderobe. Močno so pritisnili proti Usu, podajo Bineta Mašiča izza gola pa je v podvojen naskok pretopil Gooch. Ljubljančani se kljub prednosti niso ustavljali, še naprej so imeli več od igre, Jesenice pa bi lahko znižale v 47. minuti, ko se je pred Horakom sam znašel Urban Sodja, a neuspešno. Železarji so v zaključku skušali ujeti priključek, a je Olimpija zdržala vse nalete in ljubljansko slavje se je lahko začelo.

Klubske sezone je z 19. slavjem zmajev (Jesenice ostajajo pri 13 naslovih) konec, pozornost pa se bo usmerila k reprezentanci, ki jo konec aprila in v začetku marca v Bolzanu čaka svetovno prvenstvo divizije I, kjer bosta med elito peljali prvi dve mesti. Tekmeci risov bodo Madžari, Italijani, Južni Korejci, Romuni in Japonci.