Drugi športi

Dobovec prepričljivo do pete pokalne lovorike

Dobovec, 06. 03. 2022 14.54 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Dobovec je novi stari prvak pokala Terme Olimia. Ekipa trenerja Kujtima Morine je v finalu s 6:1 premagala FC Hišo daril Ptuj in osvojila peti zaporedni pokalni naslov. Taka serija ni do zdaj uspela še nikomur. S štirimi goli je bil prvo ime tekme Kristjan Čujec. Damir Puškar je osvojil svojo 11. pokalno lovoriko, Kujtim Morina pa je z ekipo Dobovca prišel do jubilejnega desetega naslova v Sloveniji.

Dobovec je zadržal pokalni primat.
Dobovec je zadržal pokalni primat. FOTO: NZS.si

Dobovec se je v finalu pokazal v dobri luči, najboljši v zadnjem mesecu in pol. Začeli so odločno, Ptujčani pa dokaj nezbrano in premalo agresivno v obrambi. Tudi zato je Kristjan Čujec že v deseti sekundi dal vedeti, kakšna tekma nas časa. Priložnosti za Dobovec so se vrstile, v četrti minuti pa je Čujec zadel za 1:0. V deveti minuti je Žiga Čeh povišal na 2:0, to je bil tudi rezultat polčasa. Ptujčani so bili okleščeni – na tribuni so bili glavni trener Robert Grdović, prvo ime polfinala Denis Kneževič in golman Kevin Caf. Dobovec ni popuščal, so pa Ptujčani v 25. minuti znižali. Po prekršku Žiga Čeha nad Nikolo Badrovim je Ručna izkoristil 6-metrovko, za kaj več pa ni bilo dovolj energije, pa tudi znanja. Dobovec je vešče izkoriščal nezbrano igro Ptujčanov. Čujec je zabil še v 29. in 33. minuti, piko na i pa postavil v zadnji za končnih 6:1. "Vem, da se ponavljam, a sem neizmerno srečen, ker smo to osvojili. Težko obdobje je za nami, zadnji mesec dni je bil težek. To so potrjevali tudi rezultati, ki jih nismo bili vajeni. Trdo smo trenirali, ni nam šlo, a smo verjeli in se trudili. Precej kritik je bilo, slišali smo jih, a smo bili tiho. V pravi luči smo se pokazali, ko je bilo treba, in pokazali, da ni ravno tako, kot se je govorilo. Ni lahko petkrat zapored osvojiti pokalnega naslova," je po tekmi za uradno spletno stran NZS povedal Kujtim Morina, trener Dobovca.

Delivci nogometne pravice so odlično opravili delo na zaključnem pokalnem turnirju. FOTO: NZS.si

"Glede na vse težave, ki smo jih imeli, je treba priznati, da je Dobovec zasluženo zmagal. Tudi po prvem polčasu bilo je 2:0 smo imeli aktiven rezultat. Ko je Dobovec povedel s 3:0, nam je počasi začelo zmanjkovati moči," pa je pristavil Borut Ručna iz tabora poražene ekipe, FC Hiša daril Ptuj, ki je v tretjem poskusu na finalnem turnirju pokala Terme Olimia prišla v finale.

Izidi, pokal Terme Olimia:
finale:
FK Dobovec – FC Hiša daril Ptuj 6:1 (2:0)
1:0 Čujec (4.), 2:0 Čeh (9.), 3:0 Matošević (22.), 3:1 Ručna (25./6m), 4:1 Čujec (29.), 5:1 Čujec (33.), 6:1 Čujec (40.)

polfinale:
FC Litija – FC Hiša daril Ptuj 2:4 (2:2)
0:1 Kneževič (2.), 1:1 Ferreira (9.), 1:2 Kneževič (12.), 2:2 Badrov (15.), 2:3 Gajser (32.), 2:4 Kneževič (37.)

FK Siliko – FK Dobovec 6:7 (1:1, 2:2)
0:1 Matošević (15.), 1:1 Ciuha (19.), 2:1 Ciuha (25.), 2:2 Mordej (37.)