Šport > Nogomet
393 ogledov

Tulipani izenačili v 101. minuti, nato znova streli z 11-m

Wout Weghorst Profimedia
Tudi Argentina in Nizozemska sta morali odigrati dodatnih 30 minut. Po streljanju enajstmetrovk so si obračun s Hrvati priigrali Argentinci.

Lionel Messi je v 73. minuti četrtfinalnega dvoboja z Nizozemsko Argentino popeljal do vodstva z 2:0, ko je zanesljivo zadel s strelom iz enajstmetrovke. Že prej je v prvem polčasu s fenomenalno podajo našel Nahuela Molino, ki je nato stekel pred vratarja in ga matiral za 1:0.

Gavči so bili tako na dobri poti do polfinala in obračuna s Hrvaško, ki je izločila Brazilijo. A tudi druga južnoamaeriška velesila je nato zašla v težave.

V 83. minuti je namreč po predložku z glavo zadel rezervist Wout Weghorst in obudil upanje nizozemskih navijačev. Sodniki so nato dvoboj podaljšali za 10 minut, 30-letni napadalec turškega Bešiktaša pa je še enkrat v polno nameril v 101. minuti. Tulipani so imeli prosti strel, Argentinci pa so pričakovali neposreden poizkus na vrata. A Teun Koopmeiners je odložil žogo do Weghorsta, ki je sicer stal ob živem zidu tekmecev. Napadalec se je obrnil in prišel do strela, ki se je končal z zadetkom za 2:2.

Prvi podaljšek se je nato končal brez pravih priložnosti, v 115. minuti pa je pred golom Nizozemske do strela prišel Lautaro Martinez, a zadel Virgila van Dijka in končalo se je le s kotom, enako kot po nevarnem poizkusu Enza Fernándeza, žoga je padla na vrh mreže.

V 119. minuti je Martinez sprožil malce izven šestnajsterca, vratar Andries Noppert pa je strel ubranil. Ob strelu Messija mu nato ni bilo treba posredivati, neposredno iz kota ga je ogrozil Ángel Di María, za konec pa je 'bomba' Fernándeza končala v vratnici. Tulipani so le zdržali in se 'rešili' v enajstmetrovke.

Z njihovim izvajanjem so začeli Nizozemci, vratar Emiliano Martinez pa je zaustavil strel van Dijka.

Emiliano Martinez | Avtor: Epa Epa

Messi in Noppert sta se znova pomerila, velezvezdnik pa je dokaj počasno žogo poslal po sredini vrat, čuvaj mreže je ta čas že poletel v svojo levo.

Martinez je odlično posredoval tudi ob strelu Stevena Berghuisa.

Leandro Paredes je Argentino odpeljal na +2.

Koopmeiners je podaljšal upanje Nizozemcev.

Tudi Gonzalo Montiel je bil natančen in Argentino popeljal na rob polfinala.

Po strelu Weghorsta se to še ni zgodilo, Emiliana Martineza je poslal v napačno smer.

Fernandez, ki je v zadnjih trenutkih drugega podaljška stresel okvir vrat, je tokrat žogo poslal mimo vrat.

Luuk de Jong je uspel zadeti.

Odločal je strel Lautara Martineza. Napadalec Interja je bil natančen in poslal Argentino v polfinale.

Lautaro Martinez | Avtor: Epa Epa