Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

0 24.10.2021 20:05:23

Liverpool na Old Traffordu PONIŽAL Manchester United

Reuters
Derbi 9. kroga angleške nogometne lige med Manchester Unitedom in Liverpoolom se je končal z veliko zmago slednjega. Ta je na Old Traffordu zmagal kar s 5:0.

Rdeči vragi iz Manchestra so doživeli pravi polom proti večnemu tekmecu, kar je botrovalo, da so številni navijači že precej pred koncem tekme zapustili "gledališče sanj", to, kaj si mislijo o trenerju Oleju Gunnarju Solskjaerju, pa so pokazali z mahanjem z belimi robčki, češ da je čas za slovo Norvežana (med drugim se govori o prihodu Italijana Antonia Conteja). Ekipa je pod njegovim vodstvom brez zmage zadnje štiri tekme, tri je izgubila.

Za domače je bilo tokrat vsega konec že po prvem polčasu, ko je bilo že 4:0 za goste. Naby Keita, Diogo Jota in dvakrat Mohamed Salah, ki je v izjemni formi (zadel je na deseti zaporedni tekmi), so bili strelci. Egiptovski zvezdnik, ki je z desetimi goli tudi prvi strelec lige, je "hat-trick" dopolnil v 50. minuti. Po podatkih Opte je prvi gostujoči nogometaš na Old Traffordu s tremi goli na tekmi po več kot 18 letih - prejšnji gostujoči "hat-trick" je aprila 2003 uspel Brazilcu Ronaldu v ligi prvakov z Realom Madridom.

Potem ko so sodniki zaradi prepovedanega položaja gol razveljavili domačemu mojstru Cristianu Ronaldu, pa je za nov hladen tuš domače zasedbe 15 minut po vstopu v igro poskrbel Paul Pogba z izključitvijo. Pozneje je bil najbližje zadetku Edinson Cavani, ki je zadel okvir vrat.

Liverpool, sicer edini še neporažen v ligi, se je z zmago, najvišjo na gostovanju pri Unitedu doslej, zavihtel na drugo mesto, ima točko manj od vodilnega Chelseaja, United pa je sedmi, ima osem točk manj od vodilne ekipe.

Na prvih današnjih tekmah je Leicester City v gosteh premagal Brentford z 2:1, pri čemer je zmagoviti gol dosegel James Maddison v 73. minuti, West Ham pa je bil boljši od Tottenhama z 1:0. Michail Antonio je bil edini strelec (72.).

V soboto je vodilni Chelsea zabeležil visoko zmago proti Norwichu s 7:0, Manchester City je premagal Brighton s 4:1, preostale sobotne tekme pa so se končale z zmago Watforda proti Evertonu (5:2) ter neodločenimi izidi med Crystal Palaceom in Newcastlom (1:1), Leedsem in Wolverhamptonom (1:1) ter Southamptonom in Burnleyjem (2:2).

Že v petek zvečer je Arsenal s 3:1 ugnal Aston Villo.

Značke: nogomet, anglija