Jurica Golemac Evropski Pokal Eurocup Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija

EUROCUP, 7. KROG

Trener Olimpije izključen, v prvem polčasu bled obraz

Cedevita Olimpija : Reyer Venezia, Yogi Ferrell | Olimpija je klonila še petič zapored. | Foto KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Olimpija je klonila še petič zapored.

Moštvo Cedevite Olimpije je v sedmem krogu skupinskega dela EuroCupa s 70:77 klonilo na gostovanju pri Reyer Venezii. Za Ljubljančane, pri katerih je bil v zadnji četrtini zaradi ugovarjanja sodnikom izključen trener Jurica Golemac, je to že peti zaporedni poraz v tem evropskem tekmovanju.

Košarkarji Cedevite Olimpije so doživeli peti zaporedni poraz v evropskem pokalu. Zmage v tem tekmovanju ne poznajo že od 27. oktobra, v naslednjem krogu pa jih čaka gostovanje v Valencii. Čeprav so Ljubljančani v negativnem razmerju, to še zdaleč ne pomeni, da nimajo možnosti za napredovanje v izločilne boje. Do konca skupinskega dela je še enajst tekem, iz vsake desetčlanske skupine pa bosta izpadli le dve ekipi.

Kljub temu je Cedevita Olimpija v Benetkah pričakovala dobro predstavo. Optimizem je črpala iz zmage v Beogradu nad Partizanom in dejstva, da je imela tudi Umana Reyer, sicer italijanski prvak, pred tekmo izkupiček 2-4.

Začetek tekme je bil odličen - 14:5 po šestih minutah igre -, a sledil je preobrat, delni izid gostiteljev 37:9 in vodstvo 42:23.

Jaka Blažič je dosegel dvojni dvojček (12 točk, 10 skokov). | Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič Jaka Blažič je dosegel dvojni dvojček (12 točk, 10 skokov). Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Golemac izključen v zaključku tekme

Izbranci trenerja Jurice Golemca so v nadaljevanju izničili zaostanek, v 32. minuti izenačili na 55:55, a nato znova zaostali in po dveh tehničnih napakah stratega zaostali z 61:71. S tem je bila tekma dobre štiri minute pred koncem tudi odločena.

Ljubljančani, ki so bili do te tekme najboljša ekipa evropskega pokala po številu zadetih trojk in odstotku teh, so tokrat skozi mrežico poslali le šest od 25 poskusov izza črte. Hkrati so s 15 izgubljenimi žogami ostali med najslabšimi ekipami tekmovanja v tem elementu, v svojih vrstah pa niso imeli izstopajočega posameznika.

Jacob Pullen je zbral 14 točk (met 5:14), Edo Murić jih je prispeval 12 (met 4:8), najvišji statistični indeks pa je imel kapetan Jaka Blažič z 12 skoki in 10 točkami (19).

KK Cedevita Olimpija : Joventut Yogi Ferrell