Sandi Lovrič Jaka Bijol Udinese Juventus Napoli serie A italijansko prvenstvo

Ponedeljek, 16. 1. 2023, 22.49

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 18. KROG

Tri točke za Stojanovića, razočaranje za Bijola in Lovrića, podvig Atalante

Udinese Sandi Lovrić | Sandi Lovrić je v nedeljo igral do 62. minute. | Foto Guliverimage

Sandi Lovrić je v nedeljo igral do 62. minute.

Za konec 18. kroga italijanskega prvenstva je Empoli, za katerega je Petar Stojanović igral od 77. minute, je z 1:0 ugnal Sampdorio,  katere član bo do konca sezone iz Parme posojeni mladi slovenski vratar Martin Turk, ki je tokrat sedel na klopi za rezerve. Za Empoli je zmagoviti gol v 55. minuti dosegel Tyronne Ebuehi. Lovra Štubljarja tudi tokrat ni bilo v postavi Empolija.

Slovenska legionarja Jaka Bijol in Sandi Lovrič sta z Udinesejem v nedeljo v Vidmu po preobratu z 1:2 (1:0) klonila pred Bologno.  Udinese, pri katerem je Lovrić igral do 62. minute, Bijol pa vso tekmo, in Bologna sta v prvem polčasu skupaj poskrbela za tri zadetke, a je obveljal le prvi videmske ekipe. Dosegel ga je Beto v deseti minuti. Čeprav so imeli Videmčani kar nekaj priložnosti, je Bologna v drugem polčasu poskrbela za preobrat, najprej je v 59. minuti zadel Nicola Sansone, v 80. pa še Stefan Posch.

Atalanta je kar z 8:2 premagala Salernitano in postala prva v elitni italijanski ligi z osmimi doseženi goli na tekmi po 27 letih. Nazadnje je to uspelo Interju 14. aprila 1996 proti Padovi (8:2). Največ golov v zgodovini lige je sicer padlo na tekmi Milana in Atalante oktobra 1972 (9:3).

Atalanta je postala prva v elitni italijanski ligi z osmimi doseženi goli na tekmi po 27 letih. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Atalanta je postala prva v elitni italijanski ligi z osmimi doseženi goli na tekmi po 27 letih. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Zadnjeuvrščeni klub Cremonese je tudi uradno dobil novega trenerja. Potem ko je klub, ki je še brez zmage v sezoni, po novem porazu proti Monzi v soboto odpustil Massimiliana Alvinija, je v nedeljo za novega stratega imenoval Davideja Ballardinija.

Pestra sobota

Nogometaši AC Milana so v soboto proti Lecceju zaostajali že z 0:2, na koncu pa izvlekli remi in točko (2:2). Milančani ostajajo na drugem mestu serie A, še trdneje pa je zdaj na vrhu Napoli, ki je v petek nadigral Juventus. Torinčani, ki so v serie A nanizali kar osem zaporednih zmag, nazadnje pa izgubili 8. oktobra lani na gostovanju pri Milanu, so v Neaplju doživeli malo katastrofo in izgubili z 1:5. Inter, pri katerem zaradi poškodbe v kadru ni bilo Samirja Handanovića, je z 1:0 ugnal Verono in se po točkah na četrtem mestu izenačil s tretjim Juventusom.

Milan je izvlekel točko. | Foto: Reuters Milan je izvlekel točko. Foto: Reuters

Milan je bil proti Lecceju že v izgubljenem položaju, potem ko je že v tretji minuti avtogol dosegel Theo Hernandez, v 23. minuti pa je za vodstvo domačih z 2:0 zadel še Federico Baschirotto. A Milančani so se v drugem polčasu vrnili, v 58. minuti je zaostanek na 1:2 znižal Rafael Leao, v 71. minuti pa je izid poravnal Davide Calabria, ki je s tem postavil tudi končni izid.

Milanski Inter je brez pomoči Samirja Handanovića, ki ga ni bilo v kadru zaradi poškodbe mečne mišice, proti Veroni povedel že v tretji minuti prek Lautara Martineza, to pa je bil tudi edini zadetek na tekmi. Martinez je dosegel že svoj deveti gol v tej sezoni.

Petarda Napolija

Napoli je v petek že v 14. minuti derbija povedel z zadetkom Victorja Osimhena. Prvi strelec lige je nato v 39. minuti še podal za zadetek Khvicha Kvaratskhelie za 2:0, Juventus pa je v igro v 42. minuti vrnil Angel Di Maria. Toda Napoli je v drugem polčasu po dveh podajah Kvaratskhelie povedel s 4:1, v 55. minuti je zadel Amir Rrahmani, v 65. pa še dvanajstič v sezoni Osimhen. Eljif Elmas je le še potrdil visoko zmago Napolija v 72. minuti.

Khvicha Kvaratskhelia je zadel za vodstvo Napolija z 2:0. | Foto: Reuters Khvicha Kvaratskhelia je zadel za vodstvo Napolija z 2:0. Foto: Reuters

Napoli ima na prvem mestu zdaj 47 točk oziroma devet več od drugouvrščenega branilca naslova Milana ter deset od Juventusa in Interja.